27 C
Rīga
otrdien, 28 maijs, 2024

Mīti un patiesība: Kādos gadījumos jāvēršas pie psihiatra?

 

Psihoemocionālās veselības traucējumiem var būt dažādi iemesli, kurus parasti vispirms izmeklē, identificē un bieži arī risina sarunas veidā. Bez šaubām, mūsdienās profesionāli psihiatri un psihoterapeiti cilvēkus pieņem maksimāli delikātā veidā, nodrošinot vizītes diskrētumu. Tomēr jāsaprot, ka cilvēkiem, kuri pirmoreiz vēršas pēc padoma pie psihoemocionālās veselības speciālistiem, šis solis var būt diezgan grūts.

Ārkārtas situācija mainījusi daudzus līdzšinējos paradumus, arvien vairāk ikdienas nodarbju pārceļot uz attālinātu un online vidi. Daži no tiem varētu turpināt funkcionēt arī turpmāk, piemēram, psihoterapijas seansi un psihiatra konsultācijas neklātienē, izmantojot attālinātās saziņas formas tiešsaistē. Daudziem, kam tiešām nepieciešama palīdzība, diskrēta distance un pazīstamā mājas vide var būt iedrošinošs faktors, lai pieteiktos pirmajai konsultācijai pie garīgās veselības speciālista. 

Mīti un patiesība: Kādos gadījumos jāvēršas pie psihiatra?

Lai gan psihiskās veselības ārstēšana mūsu sabiedrībā diemžēl joprojām dažkārt mēdz būt stipri stigmatizēta senu aizspriedumu dēļ, tomēr pozitīvā tendence ir tāda, ka cilvēki mūsdienās arvien vairāk pievēršas ne vien savai fiziskajai labsajūtai, bet arī garīgajai veselībai un nebaidās vērsties pēc palīdzības.

Kā uzsver klīnikā “Via-Una”, psihiatrija ir medicīnas nozare, kas pēta un ārstē psihiskās slimības, kas var būt saistītas gan ar emocionāliem, gan uzvedības, kognitīviem vai perceptīviem traucējumiem. Tas nebūt nenozīmē, ka cilvēkam, kam šie traucējumi parādījušies, noteikti ir kāda neārstējama psihiska slimība, kam jāuzliek diagnozes zīmogs uz mūžu. Nebūt ne – ar dažādiem psihoemocionālās veselības traucējumiem var saskarties ikviens, turklāt, līdzīgi kā fiziskās veselības jomā, labāk ir pamanīt kādas slimības cēloni laikus. Tieši tādēļ speciālisti aicina nebaidīties un vērsties pēc palīdzības jebkurā no šiem gadījumiem:

  • Traucēts miegs un nogurums;
  • Trauksmes un nemiera sajūta;
  • Bailes, panikas lēkmes
  • Depresija, enerģijas zudums;
  • Uzmanības koncentrēšanas grūtības;
  • Nespēja patstāvīgi tikt galā ar ikdienas pienākumiem.

 Kur vērsties pie palīdzības psihoemocionālu traucējumu gadījumā?

Ja esi saskāries ar kādu no augstāk minētajām problēmām, veselības centrs “Via-Una” piedāvā profesionālu, iejūtīgu un pieredzējušu psihiatrijas speciālistu konsultācijas. Klīnikas «VIA UNA» ārsti-psihiatri konsultē un ārstē pacientus ar psihiskiem traucējumiem, kas izpaužas dzīves pārmaiņu periodā, krīzes situācijās, kā arī psihiski-emocionālo un fizisko pārslodžu brīžos. Piesaki konsultāciju un noskaidro, kādas ir iespējas saņemt to attālināti!

 
Autors: Klīnika “Via Una”, veselības centrs Rīgā
 
24.06.2020.
 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.