-0.2 C
Rīga
pirmdien, novembris 29, 2021

Sejas aizsargmasku nēsāšanai sabiedriskajā transportā vairs nav obligāta, šādu lemumu varēja pieņemt arī ātrāk!

 

Pieredzot Covid-19 iekšējās transmisijas kritumu, masku obligātu valkāšanu sabiedriskajā transportā varēja atcelt ātrāk, lai netiktu devalvēta norma, pēc kuras tajā brīdī nebija vajadzības, otrdien preses konferencē pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Secinot, ka inficēšanas tiek kontrolēta un iekšējā transmisija apsīkst, šo normu varēja atcelt jau agrāk, atzina ministre.

“Tas ir mans viedoklis, ne [Ministru] kabineta kopumā,” piebilda Viņķele. Viņas ieskatā, atbrīvojoties no šīs prasības jau ātrāk, netiktu devalvēta nozīmīga “pretepidēmijas norma”, pēc kuras tajā brīdī nebija vajadzības.

“Šis ir tas, ko es arī kolēģiem esmu skandinājusi visu šo epidēmijas laiku – sabiedrības sadarbība ir tieši atkarīga no tā, cik pamatoti ir ierobežojumi un cik izprotami sabiedrībai tie ir,” klāstīja politiķe.

Tāpat ministre atgādināja, ka cilvēkiem, kuriem ir noteikta pašizolācija, joprojām ir jāvalkā sejas aizsargmaska sabiedriskajā transportā.

Jau ziņots, ka no trešdienas sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā nebūs obligātas, paredz otrdien Ministru kabineta akceptētie grozījumi noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Sejas aizsargmasku nēsāšanai sabiedriskajā transportā tiek saglabāts rekomendējošs raksturs.

Valdības atbalstītie grozījumi arī paredz atteikšanos no laika ierobežojumiem āra sporta pasākumos, saglabājot laika ierobežojumus pasākumiem iekštelpās.

Tāpat arī sabiedriskās ēdināšanas iestādēs noteiktā vienam klientam paredzētā telpa tiek samazināta no līdz šim noteiktajiem četriem kvadrātmetriem uz trīs kvadrātmetriem.

Veselības ministre norādīja, ka šie atvieglojumi ir iespējami, pateicoties labajiem epidemioloģiskās situācijas rādītājiem un zemajai saslimšanai ar Covid-19 Latvijā.

 

Autors: Nozare.lv/Dieviete.lv

30.06.2020.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!