Situācija kļūst nopietna: Šodien sasaukta valdības ārkārtas sēde par Covid-19 izplatības ierobežošanu (+VIDEO)

 

Šodien sasaukta valdības ārkārtas sēde par Covid-19 izplatības ierobežošanu. Valsts kancelejā informē, ka šodien plkst.12 notika attālināta Ministru kabineta ārkārtas sēde.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību un novērstu arvien jaunus slimības uzliesmojumus, Ministru kabinets šodien nolēma saīsināt sabiedriskās ēdināšanas vietu darba laiku.

Veselības ministrijas (VM) izstrādātais noteikumu projekts, ko šodien ārkārtas sēdē izskatīja valdība, papildina noteikumus “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, precizējot infekcijas izplatības dēļ noteiktos ierobežojumus.

Noteikts, ka sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniedzējam sabiedriskās ēdināšanas vietā būs jānodrošina, ka apmeklētājiem redzamās vietās (vismaz pie ieejas un kases ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietā) skaidri salasāma publiski pieejama informācija par maksimāli pieļaujamo personu skaitu, kas vienlaikus var atrasties pakalpojuma sniegšanas vietā.

Tāpat līdz 1.septembrim atjaunots ierobežojums cilvēku pulcēšanai sabiedriskās ēdināšanas vietās. No rītdienas, 11.jūlija, iekštelpās pie viena galdiņa nedrīkstēs atrasties vairāk par četriem apmeklētājiem, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi, savukārt ārtelpās pie viena galdiņa nedrīkstēs atrasties vairāk par astoņiem apmeklētājiem, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi.

Noteikts, ka kultūras, sporta, izklaides, tai skaitā diskotēku, un reliģiskās darbības veikšanas vietās, kā arī sabiedriskās ēdināšanas vietās darbs sākams ne agrāk kā plkst.6 un beidzams ne vēlāk kā plkst.24, izņemot brīvdabas kino demonstrācijas pasākumus, kurus atļauts beigt ne vēlāk kā plkst.2.

Epidemioloģiskajā izmeklēšanā atklāts, ka 28.nedēļā konstatētie saslimšanas gadījumi saistīti galvenokārt ar sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu izmantošanu neorganizētu, privātu apmeklējumu ar draugiem un paziņām laikā, vēlās nakts stundās, kad ēdināšanas vietās līdztekus atrodas citi apmeklētāji. Epidemioloģisko izmeklēšanu būtiski ietekmēja apmeklētāju saraksta trūkums, kas patlaban nav obligāta prasība, bet ir ar ieteikuma raksturu.

Tāpat VM iegūtā informācija liecina, ka sabiedriskās ēdināšanas vietās slikti tiek ievērota prasība par divu metru nodrošināšanu starp galdiņiem un nepietiekami tiek ievērota arī publiski pieejamā platība uz vienu apmeklētāju iekštelpās – trīs kvadrātmetri. Daļa restorānu un citu ēdināšanas vietu esot pārpildītas, klientiem izmantojot samazinātas un akciju cenas pakalpojumiem.

VM skaidro – jāņem vērā, ka Latvijā jūlija, augusta periodā daudzās pašvaldībās ieplānoti pilsētas svētki, kur personu koncentrācijas dēļ paredzams pieaugums ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanai, un ir būtiski nodrošināt gan divu metru distanci, gan noteiktos platības ierobežojumus.

Vairāki valdības locekļi šodien norādīja uz nepieciešamību risināt vēl vairākus ar Covid-19 izplatības ierobežošanu saistītus jautājumus, tostarp saistībā ar Latvijas austrumu robežas kontrolēšanu un termiņuzturēšanās atļauju izmantošanu ieceļošanai valstī. Ministru kabinets pie minētajiem jautājumiem varētu atgriezties jau otrdien, 14.jūlijā, kad paredzēta kārtējā valdības sēde.

Kā ziņots, šonedēļ Latvijā manāmi palielinājies jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits. Aizvadītajā diennaktī valstī veikts 1841 Covid-19 tests un reģistrēti 11 jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Zināms, ka viens saslimušais atgriezies no ārvalstīm, pieciem saslimušajiem bijis kontakts ar saslimušo. Ar vēl pieciem saslimušajiem SPKC sācis saziņu.

Līdz šim valstī veikti 165 610 Covid-19 izmeklējumi, saslimušas ir 1165 personas un 30 mirušas. Savukārt atveseļojušies ir 1019 cilvēki.

Kas jāievēro uzņēmumiem un apmeklētājiem?

Sīkāk – https://em.gov.lv/lv/jaunumi/28465-sabiedriskas-edinasanas-uznemumiem-jaievero-stingrakas-drosibas-prasibas?fbclid=IwAR1D3kFqacFM69yy9hoCf3K7bBrw5alHsOE8QLaHOa2WipgcFqVDYhgoNzY

Video

Preses konference pēc MK ārkārtas sēdes

❗Lai ierobežotu Covid-19 izplatību un novērstu arvien jaunus slimības uzliesmojumus, Ministru kabinets šodien nolēma saīsināt sabiedriskās ēdināšanas vietu darba laiku – tās varēs būt atvērtas līdz pusnaktij, ne vairs līdz plkst. 2.00.❗Līdz septembrim sabiedriskās ēdināšanas vietās iekštelpās pie galdiņa nedrīkstēs atrasties vairāk par četriem apmeklētājiem, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi, savukārt ārtelpās – ne vairāk par astoņiem apmeklētājiem, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi, lēma valdība.Par valdības pieņemtajiem lēmumiem plašāk informēs preses konferencē. Tajā piedalīsies:Ministru prezidents Krišjānis KariņšVeselības ministre Ilze ViņķeleSlimību profilakses un kontroles centrs Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Elīna Dimiņa

Geplaatst door LTV Ziņu Dienests op Vrijdag 10 juli 2020

Autors: Nozare.lv

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!