13.5 C
Rīga
ceturtdien, 28 marts, 2024

5 paņēmieni, lai veiksmīgi pieturētos pie jaunā gada plāniem

Dieviete.lv
 

Lai nospraustu jaunus mērķus, nav nepieciešams gaidīt jauno gadu, lai gan virums cilvēku mērķus nosprauž gada sākumā, bet nereti ir tā, ka šis mērķu saraksts netiek pilnībā realizēts. Šie ir 5 paņēmieni, lai pēc iespējas veiksmīgāk realizētu savus 2022. gada mērķus. 

1. Noskaidro ko vēlies un kāpēc

Apstājies un pārdomā pagājušo gadu un to, kā vēlies justies jaunajā gadā. Kā tas tev izskatās? Padomā par to, kā tas izskatītos, kad jūs izpildītu savus nospraustos mērķus. Vizualizējiet savus mērķus un pēc tam izdomā darbības šo mērķu veiksmīgai realizācijai. Katra mērķa realizēšana prasa konkrētus “mazos solīšus”. Kādi tie ir?

2. Mērķiem jābūt reāliem, neviens nav supervaronis

Sadaliet lielākus mērķus mazākos. Lai gūtu motivāciju nepieciešams sevi paslavēt arī par nelielām uzvarām. Ja vēlaties iegūt sertifikātu savā karjeras jomā, sadaliet šo apņemšanos uzdevumos, piemēram, mācību materiālu iegūšana vai reģistrēšanās eksāmenam, katra eksāmena nokārtošana. Kāda būtu neveselīga mērķu nospraušana? Piemēram, uzstādīt mērķi, ka mācīsieties 5 stundas, bet realitātē tās būs tikai divas. Šādi ir visai neveselīgi sevi mocīt.

3. Maini savu rutīnu

Ja tava apņemšanās ir mainīt darbu. Ko šogad plāno darīt citādi, lai sasniegtu šo lēmumu? Konkrētāk, kādi ieradumi jums tagad ir, kas attur jūs no šīs apņemšanās? Iespējams, jums ir tendence katru nakti zaudēt divas līdz trīs stundas, skatoties televizoru vai apmeklējot sociālos medijus. Šo laiku var pavadīt, lai papildinātu savu CV. Izvērtējiet to, kā jūs pavadāt savu brīvo  laiku.

4. Iegūsti atbildīgu draugu

Atrodi kādu personu, kura arī ir nospraudusi jaunā gada mērķus. Mudiniet viens otru koncentrēties uz panākumiem un regulāri uzturiet kontaktus, lai aprunātos par jau realizētajiem sasniegumiem. 

5. Atcerieties savu “kāpēc”

Ikreiz, kad novērsies no savām apņēmībām, atceries, kādēļ vēlies ko mainīt un, kā tas uzlabos tavu dzīves kvalitāti.

Svarīgi!

Pažēlo sevi, ja nesasniedz savus mērķus. Pieraksti vai dokumentē savu progresu, kā arī to, kā jūties sasniedzot mērķus. Ja nesasniedz noteiktas cerības nenosodiet sevi. Neizdošanās arī ir viens solis pretī mērķa sasniegšanai. 

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.