16 C
Rīga
piektdien, augusts 12, 2022

6 iemesli, kāpēc ir lietderīgi pavadīt laiku vienatnē!

Dieviete.lv
 

Lielākā daļa cilvēku izvēlas izvairīties no laika pavadīšanas vienatnē, tāpēc izvēlas to darīt ar draugiem vai tuviniekiem. Daži cilvēki gan labprātāk izvēlas grāmatas vai telefonu, kas rada ilūziju, ka viņš nav viens. Dažreiz cilvēki ir gatavi uz visu, lai tikai izvairītos no vienatnes. Taču patiesībā tas nav nekas tāds, no kā būtu jābēg…

Laiks radošo ideju ģenerēšanai

Ir pierādīts, ka ar dažiem grūtākiem uzdevumiem cilvēks labāk tiek galā tieši tad, kad risina tos viens pats. Vienatnē tev nav jārēķinās ar apkārtējo cilvēku viedokli un idejām. Tu ņem vērā tikai to, kas notiek tavā prātā, un tieši tā var gadīties rast labākos risinājumus gan darbā, gan dzīves problēmās.

Paaugstināta stresa noturība

Katru dienu mums ir jāspēj tikt galā ar milzīgu informācijas apjomu, stresa situācijām vai apkārtējo gaidām. Vientulība ir lielisks veids, kā nomierināties, sakārtot domas, izanalizēt dzīves notikumus.

Harmoniskas attiecības ar citiem cilvēkiem

Daudzi cilvēki nesaprot, kā vientulība var palīdzēt uzlabot attiecības ar citiem cilvēkiem. Taču tur patiesi ir saistība. Kad tu paliec vienatnē ar savām domām, tu analizē savu uzvedību un to, kā tu komunicē ar citiem cilvēkiem. Tu izskati brīžus, kuros tev nebija taisnība vai arī uzvedies ne tā, kā vajadzētu. Tādas analīzes rezultātā tu izstrādā jaunu uzvedības modeli, ar kura palīdzību vari uzlabot attiecības ar citiem cilvēkiem. Taču, lai tas izdotos, tev ir jāpaliek vienai. Arī telefonu ir jānoliek malā.

Iespēja izzināt savu iekšējo “Es

Kad mēs komunicējam ar cilvēkiem, tad bieži vien veidojam atbildes, balstoties nevis uz paša uzskatiem, bet uz tā, kādu atbildi sagaida apkārtējie. Vienatnē mēs varam būt godīgi ar sevi, domāt un paļauties tikai uz savu pārliecību, jūtām un vēlmēm. Izmanto vientulības brīžus tam, lai labāk sevi izprastu. Kas liek tev justies labāk? Kādu tu redzi savu dzīvi? Ko tu gribētu sevī mainīt? Biežāk uzdod sev šādus jautājumus, lai vienmēr zinātu, kas tu esi un ko vēlies.

Koncentrēšanās spēju attīstīšana

Kad darba laikā cilvēks komunicē ar citiem cilvēkiem, tad viņam ir grūtāk koncentrēties darba izpildei. Tas ir produktivitātes ienaidnieks. Tāpēc, ja tev ir jāstrādā pie svarīga projekta vai uzdevuma, pacenties to darīt vienatnē. Tu manīsi, kā uzlabojas gan koncentrēšanās spējas, gan produktivitāte, gan rezultāts!

Plašāks emociju spektrs

Cilvēki, kas regulāri pavada laiku vienatnē, daudz labāk spēj “nolasīt” apkārtējo cilvēku emocijas. Viņiem ir labāk attīstītas tādas īpašības, kā līdzjūtība un līdzcietība. Taču, kāpēc tā notiek, nav skaidrs. Zinātnieki jau sen mēģina to noskaidrot, un viena no hipotēzēm pieļauj, ka vienatnē cilvēks analizē ne tikai savas jūtas, bet arī mēģina izprast apkārtējo cilvēku emocijas. Vienatnē ar savām domām ir daudz vieglāk iztēloties citu cilvēku motīvus, viņu jūtas un situācijas.

Daudziem cilvēkiem ir bail palikt vienatnē ar savām domām. Taču šo baiļu pārvarēšanai ir jēga. Ja mēs protam baudīt vientulību, tad esam daudz mazāk atkarīgi no citiem cilvēkiem. Un tas padara mūs daudz stiprākus un pašpārliecinātākus.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here