7 C
Rīga
svētdien, oktobris 24, 2021

Baltijas valstīs 40% iedzīvotāju šogad neplāno doties ceļojumā

Nozare.lv 05/05/2021
 

Baltijas valstīs 40% iedzīvotāju šogad pagaidām neplāno doties ceļojumā, aģentūrai LETA pavēstīja “Swedbank” pārstāvji, atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.

Bankā arī norādīja, ka četri nozīmīgākie nosacījumi tam, lai cilvēki atsāktu ceļot, ir epidemioloģiskās situācijas uzlabošanās, vakcīnas saņemšana, kā arī Covid-19 dēļ noteikto pašizolācijas prasību un ceļošanas ierobežojumu atcelšana.

Visvairāk iedzīvotāju Latvijā (28%) un Lietuvā (33%) būtu gatavi doties ceļojumā tad, ja pēc atgriešanās nebūtu jāievēro pašizolācijas prasība (Igaunijā – 19%). Savukārt Igaunijā nozīmīgākais aspekts būtu epidemioloģiskās situācijas uzlabošanās galamērķa reģionā (23%), bet būtisks tas ir arī Latvijā (25%) un Lietuvā (21%). 

Divi citi nozīmīgi faktori ceļošanas atsākšanai ir valdības lēmums par ceļošanas ierobežojumu atcelšana (30% respondentu Lietuvā, 23% – Latvijā un 21% – Igaunijā) un vakcīnas saņemšana pret Covid-19 (27% Lietuvā; 18% gan Latvijā, gan Igaunijā).

Kā biežākais vēlamā ceļojuma mērķis visās Baltijas valstīs minēta došanās atpūtas un izklaides braucienā (79% respondentu Igaunijā, 76% Lietuvā un 73% – Latvijā). Otrs populārākais mērķis ir ārvalstīs dzīvojošo ģimenes locekļu un draugu apciemojums (33% respondentu Latvijā; 30% – Igaunijā; 28% – Lietuvā), bet trešais populārākais braucienu mērķis, kuru minējuši 11% cilvēku Lietuvā, kā arī 13% Latvijā un Igaunijā, ir ar darbu saistīti braucieni.

Jautāti par drošības pasākumu ievērošanu, respondenti visbiežāk minējuši, ka ievērotu attiecīgajā valstī noteiktos ierobežojumus – vairāk nekā 70% visās valstīs. Apmēram 45% cilvēku Baltijas valstīs dotos uz tādu reģionu, kur saslimstības rādītāji ir zemi, bet vairāk nekā puse aptaujāto būtu gatavi ceļojuma laikā nēsāt masku un ievērot distancēšanās prasību.

Baltijas valstu iedzīvotāju aptauja veikta sadarbībā ar SKDS šogad martā, aptaujājot 1000 respondentu katrā no valstīm vecumā no 18 līdz 75 gadiem.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!