5.3 C
Rīga
ceturtdien, 25 aprīlis, 2024

Iemesli, kādēļ būtu jāpārstāj izpatikt citiem cilvēkiem

Dieviete.lv
 

Tu esi nogurusi būt laba visiem? Censties visiem patikt, iet pretīm un izdabāt? Būtībā, neko pozitīvu tev tas nesagādāja un arī nesagādās. Apkārtējie tevi redz kā „labo meiteni”, kura ir piekāpīga, viegli pierunājama un nespēj atteikt. Tev gan no tā kļūst tikai sliktāk. Kā to mainīt un kā zināt, ka tu esi tā „labā meitene”?

Tu regulāri steidz palīgā draugiem un tuviniekiem, bet viņi – nē

Tu stundām ilgi uzklausi viņu problēmas un steidz palīgā, ja ir tāda iespēja. Bet, vai šī saikne ir divvirziena? Kad tev ir nepieciešama palīdzība, viņi tevi uzklausa? Nāk palīgā? Vai tu vari viņiem atklāties un uzticēties bez sajūta, ka tu apgrūtini cilvēkus? Ja emocionālais atbalsts nav abpusējs, paej malā.

Tevi sāpina, jo tu ignorē brīdinošos signālus, vēloties ticēt cilvēkiem

Optimisms un empātija ir apbrīnojamas īpašības, taču nevajag ļaut tām būt par iemeslu, kura dēļ cilvēki var tevi izmantot. Uzticies saviem instinktiem un iekšējai balsij – tā visbiežāk nepieviļ un nemāna.

Tev ir neērti prasīt to, kas tev ir vajadzīgs

Kad tev kaut kas ir vajadzīgs, tevī rodas bailes no tā, ko cilvēki padomās par tevi, ja tu sāksi runāt par savām vajadzībām. Tu nevēlies šķist uzbāzīga, tāpēc noklusē visu un aizmirsti. Iespējams, tu pat uzskati, ka tev nav tiesību citiem lūgt izdarīt kaut ko tavā labā, lai gan tu bez ierunām dari kaut ko viņu dēļ. Izeja ir viena: skaļi saki, ko vēlies.

Tu saki „jā” un „iespējams”, lai gan patiesībā domā „nē”

„Nē, es negribu iet ar tevi uz bāru”. „Nē, man nav laika palīdzēt tev krāsot žogu”. „Nē, es nevēlos darīt tavu darbu”. Redzi, cik vienkārši to var pateikt. Beidz piekrist tam, ko tu nevēlies darīt tikai tāpēc, ka tu nezini, kā pateikt „nē”, neaizvainojot kādu. Izvērtē savas prioritātes.

Tu ļauj cilvēkiem tevi aizvainot

Mēs visi varam teikt vai darīt muļķīgas lietas, neapzinoties, kādu iespaidu tas atstās uz apkārtējiem. Mēs nereti kļūdāmies un maldāmies. Taču, kad tu sāc manīt, ka cilvēki atļaujas augstprātīgi un neiecietīgi izturēties pret tevi, izsvītro šos cilvēkus no savas dzīves.

Tu pastāvīgi pieņem kompromisus

Ja tu aizmirsti par savām prioritātēm, lai izdabātu citiem cilvēkiem un pastāvīgi izej uz kompromisiem, lai visiem būtu labi (izņemot tevi), apstājies. Kad runa ir par tavu dzīvi, darbu un attiecībām, tev nevajadzētu nostāties malā, lai tikai kādu neaizskartu. Protams, nevajag visus izgrūstīt ar elkoņiem, ejot pretīm saviem mērķiem, taču arī upurēties nevajadzētu.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.