Foto: Publicitātes

Piektdien, 4. augustā, Zivju ielā 3 durvis vērs jauna mākslas galerija „Romas dārzs”. Liepājniekiem un pilsētas viesiem tur būs skatāma pirmā izstāde “Kolekcija”, kas apvieno 20. gadsimta Liepājas mākslinieku darbu izlasi no galerijas kolekcijas, privātpersonu un uzņēmēja Ivara Kesenfelda mākslas darbu krājuma.

Izstādē skatāmi divdesmit piecu Liepājas vecmeistaru darbi – eļļas gleznas, akvareļi, grafikas, zīmējumi. Izstādē varēs gūt ieskatu Liepājas mākslinieku daiļradē, redzēt vēsturisko kontekstu. Daudzveidīgs ir mākslinieku attēloto tēmu loks – izstādē skatāmas ainavas, pilsētas skati, marīnas, sadzīves ainas, klusās dabas, ziedi, pašporteti.

Atlasīto darbu autorus vieno saistība ar Liepāju. Viņi šeit ir dzimuši, mācījušies, strādājuši, ir tikušies, kopā veidojuši Liepājas mākslas dzīvi, skolojuši jauno mākslinieku paaudzi Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā. Liepāja neapšaubāmi ietekmējusi gan šo mākslinieku daiļradi un rokrakstu, gan latviešu mākslas attīstību kopumā.

20.gadsimta vēsturisko notikumu norises ir ietekmējušas cilvēku likteņus, kas atainojas mākslinieku darbos. Dažādas ir Liepājas skarto mākslinieku dzīves gaitas. Augusts Annuss, Jānis Gailis un Kārlis Fridrihs Šaumanis 1944. gadā devušies emigrācijā, zviedru izcelsmes arhitekts K.E. Strandmanis, kura darbi arī iekļauti izstādē, uz dzimteni aizbrauca 1940. gadā.

Visvairāk mākslinieku gleznas ietekmējusi Latvijas ainava, tās daudzveidīgie dabas skati. Izstādē skatāmas mākslinieku Otto Tiliņa, Staņislava Dinģeļa, Matīsa Zavicka, Viļa Viduka, Kārļa Lejnieka, Skaidrītes Elksnītes ainavas.

Foto: Publicitātes

Pilsētas skatus gleznojuši Albīns Dzenis, Zigurds Filics, Egils Brūns un Egils Radziņš, kurš Liepāju attēlojis arī izteiksmīgās grafikās.

Kā īpaši vērtīgi atzīmējami izstādē skatāmie Augusta Annusa un Roberta Stārosta darbi. Liepājā dzimušā mākslinieka Augusta Annusa (1893-1984) daiļradi pārstāv piecas gleznas. Lielformāta glezna “Kursas zvejnieki” tapusi pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, savukārt pārējās gleznas atceļojušas no ASV un Austrālija un ataino mākslinieka daiļrades posmu emigrācijā.

Īpašas un reti sastopamas ir mākslinieka Roberta Stārosta (1908-1958) gleznas. Izstādē skatāmas divas– „Zirga savaldīšana” un „Pazudušais dēls”.

Izstādi papildina Miķeļa Golta glezna no viņa ģimenes kolekcijas un Jāņa Eltermaņa gleznas no viņa meitas Lienes Eltermanes kolekcijas.

Galerija „Romas dārzs” ir ieinteresēta iegādāties Liepājas mākslinieku darbus. Izstāde skatāma galerijas daba laikā otrdienās, trešdienā, ceturtdienās, piektdienās no plkst. 11 līdz 18. Sestdienās no plkst. 11 līdz 16. Ieeja galerijā no antikvariāta telpām Zivju ielā 3, Romas dārzā.

Izstāde skatāma līdz 31.oktobrim, ieeja bez maksas.

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?