i

Iestājoties vasarai un karstajam laikam, automašīnas salons mēdz sakarst ļoti ātri un lielisks veids kā atsvaidzināt gaisu automašīnas salonā ir gaisa kondicionieris.

Viss ir ļoti labi, līdz brīdim, kad parādās pirmās veselības problēmas – saaukstēšanās, angīna, sapūsts nervs, spranda u.c. problēmas, kas bieži novērojamas vasaras sezonā – cilvēkiem, kas bieži pārvietojas ar automašīnu un karstā laikā uz pilnu jaudu izmanto gaisa kondicionieri.

Uzzini ar kādām veselības problēmām vari saskarties atrodoties automašīnā, kurā darbojas gaisa kondicionieris un kā no tām izvairīties:

1. Elpošanas problēmas.

Ja gaisa kondicionieris netiek rūpīgi un regulāri tīrīts, filtri netiek mainīti, tad laika gaitā tajā sakrājas baktērijas, putekļi un pat pelējums. Kad visi šie mikrobi ar gaisa kondicioniera palīdzību izplatās pa visus automašīnas salonu, tie var radīt dažādas elpošanas problēmas.

Novēršana: Veiciet regulāru automašīnas gaisa kondicioniera sistēmas tīrīšanu un filtru maiņu. Ieteicams to ir darīt ik pa pāris mēnešiem.

2. Nogurums, galvassāpes un slikta pašsajūta.

Ilga laika pavadīšana automašīnā, kurā darbojas gaisa kondicionieris ir novērojams, ka cilvēkiem parādās nogurums, galvassāpes un slikta pašsajūta, kas var izvērsties nopietnākās veselības problēmās.

Novēršana: Svarīgi ir noregulēt gaisa kondicioniera temperatūru tā, lai jums no aukstā gaisa nemestos drebuļi, kā arī ieteicams ik pa laikam pārtraukt gaisa kondicioniera darbību un ielaist automašīnas salonā svaigu gaisu.

3. Sausa āda.

Jo vairāk laika pavadāt automašīnā ar ieslēgtu gaisa kondicionieri jo ilgāku laika posmu, tā teikt, žāvējas jūsu āda. No aukstā un sausā gaisa jūsu ada zaudē mitrumu un kļūst sausa.

Novēršana: Mitriniet ādu, lai tā būtu labā stāvoklī.

4. Kakla un sprandas sāpes.

Ja braukšanas laikā esat pārāk tuvu gaisa kondicioniera tiešajai gaisa plūsmai, kas pūšas jums virsū, t.i. uz kakla daļas, tad pastāv liela iespējamība, ka tiks sapūst kakls, kā rezultātā varat iegūt sāpes sprandā, kā arī kakla iekaisumu, kas var izvērsties par vieglām sāpēm rīkles daļā, kā arī par angīnu.

Novēršana: Esiet droši, ka tiešais gaisa spiediens konstanti nepūš uz vienas, konkrētas ķermeņa daļas, ja iespējams, tad mainiet gaisa kondicioniera virzienus, t.i. uz kājām, vidusdaļu u.c. virzieniem.

Neviens no mums vasaras sezonā nevēlas slimot, bet gan doties piedzīvojumos un izbaudīt siltos vasaras vakarus. Pārbaudi gaisa kondicionieri, iegaumē un pielieto iepriekš minētās lietas un izbrauc vasaru vesels!

Raksts tapis sadarbībā ar: logo

Avots: huffingtonpost.com

Atstāt komentāru

Esi pirmais, kas komentē!

avatar

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2018

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?