29 C
Rīga
svētdien, jūnijs 26, 2022

Kā mazināt stresu ar mākslas terapiju: 5 digitālās lietotnes  

Samsung
 

To, ka zīmēšana palīdz atslābināties un sakopot domas, zina ikviens, kurš telefona sarunas laikā ir vilcis abstraktas līnijas uz papīra lapas, vai kuram pierakstu klades malas piezīmētas ar dažādiem attēliem. Patiesībā šo procesu varētu saukt arī par mākslas terapijas veidu, kas palīdz samazināt stresu un spriedzi. Caur radošo procesu ir vieglāk atkal nonākt kontaktā ar savām emocijām, saprast – kā šobrīd jūties. Koncentrējoties vienam uzdevumam, ļaujam atpūsties ikdienā noslogotajam prātam, lai pēc tam ar jaunu jaudu turpinātu ikdienas pienākumus. Šobrīd gan ierīču, gan lietotņu attīstība ļauj šo procesu piedzīvot ne tikai uz papīra lapām, bet arī planšetdatora ekrānos. 

“Samsung seko līdzi tendencei, ka bieži vien cilvēki planšetdatorus meklē ne tikai bērniem, bet arī sev, tai skaitā, lai izmantotu dažādas mākslas lietotnes, kas ļauj nomierināties, atslābināties un koncentrēties,” stāsta Aleksandrs Smirnovs, Samsung mobilo ierīču un aksesuāru eksperts. Piemēram, Samsung Tab S8 sērijas planšetdatoros jau ir instalēta PENUP lietotne, kas ļauj gan pašam zīmēt, gan krāsot jau esošus attēlus. Turklāt ar S Pen irbuli to ir iespējams paveikt ļoti precīzi un veikli, it kā to darītu ar īstu zīmuli uz papīra. 

Ņemot vērā plašo mākslas lietotņu piedāvājumu, katrs var atrast sev piemērotāko veidu, kā atslābināties un samazināt stresu – vai tā ir jau kopš bērnības pazīstamā punktu savienošana, lai atklātu zīmējumu, vai krāsošana pēc cipariem vai vienkārši abstraktu zīmējumu radīšana. Tāpēc turpmāk aprakstītas vairākas lietotnes, kas atļaus ne tikai atslēgt prātu no citām domām, fokusēties šim brīdim, bet arī – vingrināt savu radošo domāšanu. 

Dot to Dot

Punktu savienošana ir viens no pirmajiem vingrinājumiem bērniem, mācoties strādāt ar rakstāmpiederumiem, bet tieši tikpat noderīga šī aktivitāte var būt arī pieaugušajiem. Šajā lietotnē iespējams izvēlēties gan zīmējumu sarežģītību – sākot no aptuveni 200 savienojamiem punktiem, līdz pat vairāk nekā 600. Tāpat katrs var izvēlēties zīmējumus dažādās kategorijās, tai skaitā dzīvniekus, ziedus, dabu, transportlīdzekļus un vēl citus. Tā ir brīnišķīga iespēja digitālā vidē nedaudz atgriezties bērnībā un no ekrāna, kur attēloti vien cipari, nonākt līdz brīnišķīgiem attēliem. 

Polygon

Krāsošana, ņemot vērā ciparus, noteikti ir jau kopš bērnības pazīstama aktivitāte – tajā zīmējums tiek sadalīts mazākās daļās, kur katra no tām jāizkrāso konkrētā krāsā. Arī to var darīt digitāli, piemēram, Polygon lietotnē, kas ļauj radīt šobrīd tik modernos zīmējumus ģeometriskā stilā un ar tiem arī dalīties ar draugiem. Arī te var izvēlēties ļoti dažādus attēlus, ko krāsot, pieskaroties katram laukumam. To izdarīt precīzi pat ļoti smalkā zīmējumā visērtāk būs izmantojot S Pen. Turklāt jaunu attēlu ko krāsot nekad nepietrūks, katru dienu lietotnē tiek pievienots jauns zīmējums. 

PENUP

Šī lietotne jau ir instalēta Samsung Tab S8 Ultra planšetdatorā, un tajā apvienota gan zīmēšanas, gan krāsošanas iespēja. Lietotnē piedāvāti vairāk nekā 2000 bezmaksas zīmējumu krāsošanai, kā arī katrs pats var izveidot savu unikālo mākslas darbu, izmantojot plašo rīku piedāvājumu vai pat papildināt ar zīmējumiem paša uzņemtu fotoattēlu. Turklāt PENUP ir pieejami arī dažādi piemēri un veidnes, kas palīdz mācīties zīmēt, ir dažādi izaicinājumi, kuros piedalīties un iespēja kļūt par daļu no kopienas. 

PaperColor

Šajā lietotnē pieejami pamata zīmēšanas rīki, piemēram, dažāda veida otas, pildspalvas, zīmuļi, turklāt ir ļoti liela toņu kolekcija, kas ļauj izvēlēties jebkuru krāsu. Tā būs lieliski piemērota tiem, kas vēlas radīt savus mākslas darbus visdažādākajos stilos. Var radīt gan vienkāršus zīmējumus doodle stilā – tie ir zīmējumi, kas top brīdī, kamēr cilvēka paša uzmanība ir koncentrēta kur citur un tie var būt gan konkrēti tēli, gan abstraktas, nejaušas līnijas, gan arī sarežģītus mākslas darbus, kas prasa ilgstošu koncentrēšanos. 

This is Sand

Visi noteikti ir piedzīvojuši to relaksējošo sajūtu pludmalē, birdinot caur pirkstiem smilšu graudiņus. Arī to ir iespējams atsaukt atmiņā ar ierīces palīdzību, turklāt pie reizes arī izveidojot mākslas darbu. This is Sand lietotnē var izvēlēties dažādu krāsu smiltis, kuras iespējams “birdināt”, ar pirkstu pieskaroties ekrānam. Izmantojot dažādas krāsas un fizikas likumus, tas lēnām pārvēršas par mākslas darbu, ar krāsaino smilšu slāņiem aizpildot visu ekrānu. Procesu īpaši nomierinošu padara arī fona skaņa.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here