16.1 C
Rīga
ceturtdien, oktobris 6, 2022

Karalis Čārlzs III sola kalpot valstij mūža garumā (+VIDEO)

Nozare.lv/Panorāma 14/09/2022 09:43
 

Lielbritānijas karalis Čārlzs III savā pirmajā uzrunā tautai kopš troņa mantošanas solījis kalpot valstij mūža garumā, kā to darījusi karaliene Elizabete II.

Pēc karalienes Elizabetes II nāves troni mantoja viņas vecākais dēls Čārlzs, kurš automātiski kļuvis par Lielbritānijas jauno karali.

Savā pirmajā runā karaļa godā Čārlzs III pateicās savai “dārgajai mammai” par viņas “mīlestību un uzticību mūsu ģimenei un nāciju ģimenei”. Viņš runāja par dziļām sērām, ko izraisījusi viņas aiziešana mūžībā, un sacīja, ka karaliene bijusi iedvesma un piemērs viņam un visai viņa ģimenei.

Video

“Kā to ar tik nesatricināmu uzticību darīja pati karaliene, arī es tagad svinīgi apņemos visu atlikušo laiku, ko Dievs man dos, uzturēt konstitucionālos principus mūsu nācijas sirdī,” solīja 73 gadus vecais karalis iepriekš ierakstītā runā, kas tika pārraidīta televīzijā un demonstrēta Svētā Pāvila katedrālē, kur aptuveni 2000 cilvēki apmeklēja dievkalpojumu karalienes piemiņai. Dievkalpojumā piedalījās arī Lielbritānijas premjerministre Liza Trasa un citas valdības amatpersonas.

Kronēšanas ceremonija diez vai notiks tik drīz, bet sestdien Čarlzs III oficiāli tiks pasludināts par Apvienotās Karalistes jauno monarhu.

Savā runā karalis paziņoja, ka viņa vecākais dēls princis Viljams, kurš tagad ir pirmais rindā uz troni, kļūs par jauno Velsas princi.

Viljama sieva Ketrīna iegūs Velsas princeses titulu, kas savulaik piederēja Viljama mātei princesei Diānai, kura mira 1997.gadā.

Čārlzs III savā runā arī pauda mīlestību pret savu jaunāko dēlu Hariju un viņa sievu Meganu.

 

1 KOMENTĀRS

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here