16.1 C
Rīga
ceturtdien, oktobris 6, 2022

Sagaidāms, ka pēc vairāku stundu stāvēšanas rindā no karalienes Elizabetes II atvadīsies simtiem tūkstošu cilvēku (+VIDEO)

Nozare.lv 14/09/2022 09:50
 

Šķirsts ar Lielbritānijas nelaiķa karalienes Elizabetes II mirstīgajām atliekām trešdien Londonā tiks pārvests Bakingemas pils uz Vestminsteras zāli.

Šajā ceļā karalienes šķirtu pavadīs karalis Čārlzs III, viņa dēli, citi karaliskās ģimenes locekļi. Sagaidāms, ka pēc vairāku stundu stāvēšanas rindā no karalienes atvadīsies simtiem tūkstošu cilvēku.

Procesija Bakingemas pili atstās plkst.14.22 (pēc vietējā laika; 16.22 pēc Latvijas laika) un Vestminsteras zāli sasniegs plkst.15.

Dievkalpojums ilgs aptuveni 20 minūtes, un to vadīs Kenterberijas arhibīskaps un Vestminsteras dekāns.

Video

Publiska atvadu ceremonija, kuras gaitā cilvēki varēs pienākt pie nelaiķes šķirsta, sāksies plkst.17 un turpināsies līdz pirmdienai plkst.6.30 – karalienes bēru dienai.

Cilvēki rindā, lai atvadītos no karalienes, sastājušies jau tagad.

Karaliene no dzīves aizgāja 8.septembrī Balmorālas pilī, Skotijā. Otrdien nelaiķes šķirsts ar lidmašīnu tika pārvests no Edinburgas uz Londonu un nogādāts Bakingemas pilī.

Sestdien Londonā Sentdžeimsas pilī Troņmantošanas padomes sēdē par Apvienotās Karalistes jauno monarhu oficiāli tika pasludināts Čarlzs III, karalienes Elizabetes II vecākais dēls.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here