20.1 C
Rīga
ceturtdien, augusts 5, 2021

Latviete dalās ar iespaidiem par dzīvi Spānijā Covid-19 laikā

Dieviete.lv
 

Pēdējās dienās sociālajos tīklos manāms, ka ievērojama sabiedrības daļa žēlojas par ierobežojumiem, kas paradzēti Covid-19 izplatības mazināšanai. Šobrīd Ministru kabinets ir lēmis par labu nosacījumam pilnīgi visās publiskās vietās iekštelpās nēsāt sejas maskas. Tāpat vienā telpā kopā drīkst uzturēties tikai 10 cilvēki.

Tikmēr kāda Latviete vārdā Iveta savos sociālos tīklos dalās ar iespaidiem par dzīvi Spānijā, kur ierobežojumi ir krietni bargāki, nekā pie mums Latvijā. Ierobežojumi Spānijā ir terminēti līdz pat nākošā gada pavasarim. Spānijā ir jāievēro komandantstunda, kā arī pastāv aizliegums bez nopietna iemesla šķērsot Spānijas provinču robežas. Iveta aicina latviešus paskatīties uz dzīvi gaišāk, jo ierobežojumi šeit, salīdzinājumā ar Spāniju, ir tīrais nieks!

Ārlietu ministrija ir publicējusi ziņu, ka 25.oktobrī Spānijas valdība izsludināja ārkārtas situāciju, nosakot komandantstundu visā Spānijas teritorijā no 23.00 līdz 6.00. Spānijas autonomie apgabali var noteikt vietējos vai apgabala līmeņa ierobežojumus, tai skaitā ierobežojumu citu apgabalu iedzīvotājiem iebraukt un izbraukt attiecīgajā reģionā. Kanāriju salas pašlaik ir vienīgais reģions bez komandantstundas ierobežojumiem.

Arī Spānijā, tāpat kā Latvijā, obligāta prasība ir sejas un deguna aizsegu lietošana visur – sabiedriskajā transportā, visās slēgtajās telpās. Taču Spānijā tas jādara arī atrodoties uz ielas! Maskas tur ir obligātas no 6 gadu vecuma. Šo noteikumu neievērošanas gadījumā var tikt piemērots 100 EUR naudas sods. Salīdzinājumam Latvijā maksimālais soda apmērs par masku nenēsāšanu var sasniegt 50 EUR.

Ivetas ieraksti Facebook:

Mans izdzīvošanas šovs Spānijā turpinās ! Stājas spēkā virkne jauno noteikumu : komandantstunda ( tas vēl būtu paciešami…

Posted by Iveta Laicena on Monday, October 26, 2020

Vēl par Spāniju . Tā nu sagadījās, ka manus super- druper ierakstus izlasīja kāda žurnāliste un pierunāja uz interviju…

Posted by Iveta Laicena on Monday, October 26, 2020

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!