7 C
Rīga
svētdien, oktobris 24, 2021

Maija pirmajās četrās brīvdienās pret Covid-19 vakcinēti aptuveni 19 000 cilvēku

Nozare.lv 05/05/2021
 

Otrdien pret Covid-19 vakcinēti aptuveni 9000 iedzīvotāju, kas ir gandrīz puse no maija sākuma brīvdienās plānotā apjoma, aģentūrai LETA pastāstīja Vakcinācijas projekta komunikācijas konsultante Agnese Strazda.

Viņa informēja, ka no 1.maija līdz 3.maijam kopā vakcinēti vismaz 9800 iedzīvotāji, no tā vismaz 1411 saņēmuši otrās vakcīnas devas. Tai skaitā 1.maijā vakcinēti vismaz 5800, 2.maijā – 1527, bet 3.maijā – 2500 iedzīvotāji.

Līdz ar to maija pirmajās četrās brīvdienās pret Covid-19 vakcinēti vismaz 18 800 cilvēku.

Strazda atgādināja, ka 1.maijā vakcinācija notika 12 centros, 2. un 3.maijā – trijos, bet otrdien – 13 centros. “Ņemot vērā, ka vakcinācija notika pēc iepriekšēja pieraksta, jau iepriekš bija iespēja novērtēt kalendāru aizpildīšanās intensitāti, kā arī papildu uzrunāt iedzīvotājus pieteikties,” sacīja Vakcinācijas projekta pārstāve.

Viņa atzīmēja, ka pieraksti bija pilnībā veikti, bet, pēc vakcinācijas veicēju novērojuma, redzams, ka neatnāk aptuveni 2-5% no iedzīvotājiem.

“Vakcinācija šodien [otrdien] norisinājās ļoti mierīgi, cilvēki nāca uz norādītajiem laikiem, par ko iedzīvotājiem paldies. Gaidīšana rindā pie jaunās iepriekšējās pierakstu kārtības iespējama tikai pie kādiem būtiskiem sistēmu darbības traucējumiem vai arī ļoti priekšlaicīgas cilvēku nākšanas uz vakcinācijas vietu,” sacīja Strazda, atgādinot, ka no pirmdienas vietnē “manavakcina.lv” jebkurš Latvijas iedzīvotājs vecumā virs 18 gadiem var izvēlēties sev tuvāko un ērtāko vakcinācijas pret Covid-19 vietu un pieraksta laiku.

Pēc viņas teiktā, tajos centros, kur tehniskā sistēmas ķibele notika, arī sāka veidoties rindas. “Turpināsim arī atgādināt, ka uz vakcināciju jānāk maksimāli 10 līdz 15 minūtes pirms laika,” klāstīja projekta pārstāve un piebilda, ka rindu veidošanās piedzīvota tikai vienā no četrām maija brīvdienu dienām.

Tāpat Strazda uzsvēra, ka šajā nedēļā vakcinācija lielajos centros turpināsies – līdz pat svētdienai katru dienu būs atvērti no diviem līdz pat 15 liela mēroga centriem. Kopējā vakcinācijas jauda tiek plānota, ņemot vērā vakcīnu apjomus, kas tiek saņemti Latvijā, pieraksta laiku atvēršanu vietnē “manavakcina.lv”, kā arī nepieciešamību nodrošināt vakcināciju mājās un izbraukumos līdz šim noteiktajās prioritārajās grupās.

Turpmākās nedēļas lielie centri turpinās strādāt, lai maksimāli nodrošinātu iespēju atvērt jaunus vakcinācijas pierakstus vietnē “manavakcina.lv”. Kā skaidroja Strazda, tas ļaus arī tiem, kuri zvana pa tālruni 8989, ar operatoru palīdzību izvēlēties vēlamo vakcinācijas vietu un laiku.

Trešdien, 5.maijā, vakcinācija turpināsies arī pie ģimenes ārstiem un ārstniecības iestādē, kā arī 10 vakcinācijas centros tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Iedzīvotājus, kuriem nav pieraksts uz centriem, aicina pie tiem nedrūzmēties.

Kopumā patlaban Latvijā izmantots 321 000 vakcīnu. Tostarp vairums ir no līdzšinējām prioritārajām grupām, piemēram, 57 000 devu iedzīvotājiem ar hroniskām saslimšanām, 126 000 devu – prioritārajai grupai iedzīvotājiem 60 gadiem, 16 000 devu – sociālās aprūpes centru darbiniekiem un klientiem, 16 000 devu – izglītības iestāžu darbinieki, bet 4500 devu – operatīvo dienestu darbiniekiem.

Pašreiz kopumā 52 000 pieteikumi vakcinācijas laikam un vietai saņemti tieši no “manavakcina.lv” jaunās versijas.

Jau vēstīts, no pirmdienas vietnē “manavakcina.lv” jebkurš Latvijas iedzīvotājs vecumā virs 18 gadiem var izvēlēties sev tuvāko un ērtāko vakcinācijas pret Covid-19 vietu un pieraksta laiku.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!