7.5 C
Rīga
svētdien, marts 26, 2023

Noderīgi katrai sievietei: Labu apavu nozīme!

Dieviete.lv
 

Kas ir labi apavi? Tie labi pieguļ kājai, nespiež to: nekrīt nost no kājām, labi izskatās un ir viegli notīrāmi. Līdz ar vecumu uz kājām izzūd zemādas tauki, tās kļūst kalsnākas un vājākas. Tā kā nav tauku, tās kļūst kaulainākas un apavi spiež vairāk! Tas ir viens no iemesliem, kādēļ patīkamāki ir mīkstāki un ērtāki apavi.

Ērtī ir staigāt apavos, kuriem ir gumijas zoles. Augšdaļai ir jābut no mīkstas ādas. Vasarā labāk izvēlēties elpojošus apavus, kuri neļauj kājai sasvīst. Apavi ar strupu purngalu ir kājai draudzīgāki, nekā ar smailu purngalu. Ja modē ir apavi ar smailu purngalu, tad ļoti jāizvērtē to nepieciešamība. Ja tie tiks vilkti reti, tad tie kaitējumu nenodarīs, bet kā ikdienas apavus tos labāk ir neizvēlēties.

Valkājot šaurus apavus, lielais pirksts tiek izbīdīts uz priekšu, bet pārējie pirksti ir saspiesti. Vecumdienās tas sagādās mokas uz katra soļa. Ja jums patīk apavi ar augstiem papēžiem, tad varat tos arī turpmāk valkāt, tikai ne katru dienu. Sāpes pēdas priekšpusē ļoti ticams, norāda, ka bojāta pacēluma priekšējā daļa: tādā gadījumā jāgriežas pie ortopēda. Kā pirmo palīdzību var uzlikt kompresi pa nakti, ja nepieciešams, tad atkārtojiet to. Speciālās ieliekamās zolītes nēsājiet tikai, ja tā ieteicis ārsts.

Sāpes pacēluma rajonā norāda par tā noslīdējumu vai arī plakano pēdu! Jūs droši vien esat pieņēmusies svarā un pie tam ievērojami un jūsu kāja pie tāda svara nab pieradusi, tāpēc pacēlums noslīd.

SVARĪGI! Ieauguši nagi

Nagi visbiežāk ieaug lielajam pirkstam sānos. Tā tas notiek tāpēc, ka tie tiek nepareizi (ieapaļi vai arī pārāk īsi). Tie nav vienīgi iemesli, ļoti populārs iemesls ir tas, ka tiek valkāti pārāk šauri apavi, kas spiež nagu no sāniem. Ja regulāri staigājat ar šauriem apaviem, naga gals uzbriest, iegriežas ādā, kairina, dažreiz pat ievaino to, un pēc tam rodas ļoti nepatīkams iekaisums. Svarīgi regulāri mazgāt kājas, valkāt brīvus apavus, pareizi kopt nagus. Attiecīgu padomu jums varēs sniegt pedikīra speciālisti, bet ja izveidojies sastrutojums, tad nekavējoties jāgriežas pie ārsta.

 

1 KOMENTĀRS

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here