-3.2 C
Rīga
ceturtdien, novembris 30, 2023

Noslēgusies labdarības kampaņa “Sasildi ķepaiņus!” – nogādāts viens no lielākajiem ziedojumiem “Ķepu Ķepā” vēsturē!

Rīga Plaza 13/11/2023 22:35
 

Modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” norisinājās labdarības kampaņa “Sasildi Ķepaiņus!”, kuras laikā dzīvnieku aizsardzības biedrības (DzAB) “Ķepu ķepā” iemītniekiem tika saziedotas praktiskas un noderīgas lietas. To apjoms pielīdzināms 15 suņu būdu lielumam. Kā atzīst “Ķepu ķepā” vadītāja, šis ir bijis viens no apjomīgākajiem ziedojumiem biedrības pastāvēšanas vēsturē.

Kampaņas laikā saziedotas dažādas lietas – dzīvnieku rotaļlietas, kārumi, gultiņas, pavadas, kaķu tualetes un skrāpji. Tomēr visbiežāk cilvēki ziedojuši suņu un kaķu barību, kā arī segas, spilvenus, palagus un citus tekstilizstrādājumus. Līdzās ziedojumu kastei bija izvietota arī fotoizstāde ar to “Ķepu ķepā” dzīvnieku attēliem, kuri šobrīd meklē mājas. Kādam no viņiem izdevās nonākt gādīgu saimnieku rokās, taču ir ķepaiņi, kuri joprojām cer atrast jaunas mājas. 

“Esam ļoti pateicīgi ikvienam, kurš iesaistās un palīdz. Bez mājām palikušo dzīvnieku skaits joprojām ir satraucošs. Šobrīd savā paspārnē varētu uzņemt vien divus suņus – esam pārpildīti. Turklāt novērojam arī jaunu tendenci – patversmēs arvien biežāk nonāk šķirnes dzīvnieki. Problēmas sakne meklējama likumdošanā, jo audzētāji netiek kontrolēti, kā arī nav noteiktas labturības prasības. Biedrība “Ķepu ķepā” aktīvi cīnās par šo jautājumu. Lūdzam cilvēkus nebūt vienaldzīgiem un nepaiet garām dzīvniekam, ja redzi viņa ciešanas,” aicina DzAB “Ķepu ķepā” vadītāja Gundega Bidere. 

Lai arī labdarības kampaņa “Sasildi ķepaiņus!” ir noslēgusies, “Rīga Plaza” un “Ķepu ķepā” aicina turpināt vairot labo un palīdzēt patversmēm. Vēl viens veids, kā atbalstīt ķepaiņus, ir doties ciemos un izvest pastaigā suņus. “Aktīva izkustēšanās svaigā gaisā dāvā daudz prieka gan pašam, gan dzīvniekam. Vairāk nekā 100 suņu gaida un cer uz jaunām mājām vai vismaz lustīgu pastaigu. Pat ja šobrīd nevarat uzņemties rūpes par mīluli, uz pastaigām gaidīsim katru dienu, tai skaitā brīvdienās no plkst. 11.00 līdz 17.00,” aicina “Ķepu ķepā” pārstāvji. 

“Kā atklāja mūsu nesen veiktā aptauja, praktiskas lietas dzīvnieku patversmēm regulāri ziedo 27% iedzīvotāju. Redzot lielo “Rīga Plaza” apmeklētāju atsaucību, ceram, ka šī kampaņa būs pamudinājums arī turpmāk iesaistīties un palīdzēt bez mājām palikušajiem dzīvniekiem,” saka “Rīga Plaza” pārvaldnieka “Colliers” aktīvu pārvaldes direktore Irīna Toropova.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here