9 C
Rīga
sestdien, maijs 8, 2021

Gudru cilvēku noteikumi: Astoņi “ne”, kuri aizvedīs tevi līdz panākumiem

 

Dažkārt pamatota atkāpšanās ir svarīgāka, nekā aktīva kustība nepareizajā virzienā. Tu vienkārši atlaid situāciju, taktiski nogaidi un “nemētājies” apkārt ar savu laiku, spēkiem un emocijām. Gudri cilvēki zina, kad ir jāpiebremzē un jāpaiet malā. Kādus noteikumus viņi ievēro?

Nedari to, kas nepatīk

Ir muļķīgi piekrist papildus pienākumiem, ja tu vēl neesi tikusi galā ar vecajiem. Nav jāsaka “jā” iespējām, kuras tevī neraisa entuziasmu, liek pārkārtot savu grafiku un nolikt malā patieso aicinājumu. Apzinies savu un sava laika vērtību!

Nepakļaujies apkārtējo viedoklim

Tu vēl joprojām atsakies no saviem plāniem tādēļ, ka tie kādam varētu nepatikt? Ir muļķīgi uzticēties kāda cita cilvēka viedoklim vairāk, nekā savam, sekot kritiķu viedoklim, kuri paši nesaprot, ko runā. Daži cilvēki visas savas dzīves laikā neko nav sasnieguši, bet noteikti ir apskauduši un aprunājuši citu panākumus. Audz, mainies, ej uz priekšu un neatsakies no sevis.

“Neaplipinies” ar svešu garastāvokli

Gudri cilvēki neļauj apkārtējiem bojāt sev omu, viņi nodala savas emocijas no to uzspiešanas citiem. Katram cilvēkam ir sava pieredze, savs stāsts un savas jūtas. Tas nenozīmē, ka tām ir jāļaujas. Sava iekšējā laime ir jāsaudzē.

Negaidi apkārtējo palīdzību

Ja tev apkārt ir cilvēki, uz kuriem var paļauties, – brīnišķīgi. Taču nevajag pārlikt atbildību par savu dzīvi uz citiem cilvēkiem. Neviens cits nespēs atrisināt tavu problēmu tā, kā vajag. Gudrs cilvēks nebaidās no sarežģītiem uzdevumiem, pat, ja viņam nav pieredzes. Bailēm kļūdīties un netikt ar uzdevumu galā nevajadzētu traucēt virzīties uz priekšu.

Nepaļaujies uz veiksmi

Gudrs cilvēks paļaujas uz savām zināšanām un prasmēm, ieklausoties savā sirdī, bet noteikti negaida, ka situāciju atrisinās liktenis. Ticēt labākajam ir labi, bet pašam arī ir kaut kas jādara, lai tas labākais piepildītos. Bezdarbība noved pie vilšanās.

Neatsakies no investīcijām

Ja ir iespēja kaut kur ieguldīt simts eiro un pēc kāda laika atgūt divus simtus, gudrs cilvēks šādu iespēju garām nelaidīs. Vienmēr ir jādomā soli uz priekšu un ir jāprot plānot savas finanses. Kāda jēga ir no naudas, ja to tikai glabā visu mūžu “nebaltai dienai?” Nauda nav mērķis. Nauda ir palīgs mērķu sasniegšanai.

Nedzīvo pagātnē

Pieķeroties pagātnes aizvainojumiem un zaudējumiem, cilvēks zaudē iespēju veiksmīgi virzīties uz priekšu. Viņa iekšējā enerģija ir baiļu pārņemta, tāpēc bloķē ceļu pretīm skaistākai nākotnei. Ir jāatlaiž to, kas bijis un ir jākustas uz priekšu!

Neuzkrāj negatīvo

Asarām ir jābūt izraudātām, dusmām izstāstītām, aizvainojumam atlaistam. Ir muļķīgi visu glabāt sevī. Gudrs cilvēks nekrās sevī stresu gadiem ilgi, riskējot ar savu veselību un attiecībām. Viņš uzreiz visu risina, jo dzīvošana nebeidzamā emocionālajā stresā ne pie kā laba nenovedīs.

 

Autors: Dieviete.lv

 

1 KOMENTĀRS

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!