Lūk vairāki padomi, kā pareizi virtuvē uzglabāt dažādus pārtikas produktus!

 

Ķiploki, sīpoli: tos var uzglabāt apmēram divas nedēļas sausā, vēsā vietā( piemēram, virtuves plauktā). Ledusskapī viņiem veidojas nepatīkama struktūra un viņi zaudē lielāko daļu sava aromāta.

Tomāti, kartupeļi, ķirbis: jāuzglabā sausā, vēsā vietā, ledusskapī nedrīkst.

Banāni, citrusaugi, melones: atstājiet šos augļus traukā uz galda, tikai, ja tie nav pārgriezti. Pārgrieztus produktus jāuzglabā ledusskapī, savādāk tie savītīs.

Maize: lai palēninātu kartupeļu cietes molekulu kristalizāciju, maizi dažas dienas jāuzglabā istabas temperatūrā, cieši ietinot folijā vai maisiņā ar ziploc aizdari, lai būtu pēc iespējas mazāks mitruma zudums. Pēc divam dienām, maizi ietītu follijā, jāievieto saldētavā.

Lai to atsvaidzinātu pēc saldētavā pavadītā laika, vajag to dažas minūtes uzsildīt cepeškrāsni. Pīrāgi: augļu pīrāgs divu dienu garumā var tikt uzglabāts tieši uz galda, pēc tam gan labāk ielikt ledusskapī.

Pieliekamais vai tumšs skapis Putraimi un citi beramie produkti: viņi uzglabājas ļoti ilgi, pat vairākus gadus. Kad atvērsiet iesaiņojumu, pārberiet saturu hermētiskā konteinerā. Tā svaigi putraimi saglabāsies ilgāk.

Rieksti: riekstus labāk uzglabāt neattīrītus , hermētiski noslēgtos traukos.

Garšvielas: garšvielu ienaidnieki – siltums, gaisma, gaiss un mitrums. Tāpēc uzglabājam pieliekamajā vai skapī iesaiņotus nelielās hermētiskās burciņās. Drupinātas un maltas garšvielas uzglabā 6 mēnešus, bet veselas – 2 gadus.

Piena produkti, olas: ar piena produktiem viss ir skaidrs, bet olas nav vērts ievietot ledusskapja durvju nodalījumā, tāpēc, ka tur ir vissiltākā vieta. Atstājiet viņas iepakojumā un novietojiet plauktā.

Sēnes: supermārketā pirktās sēnes labāk atstāt tajā iepakojumā, kurā jūs viņas atnesāt. Ja jūs saplēsāt iesaiņojumu, paņemot daļu sēņu, atlikušās apsedziet ar pārtikas plēvi. Meža sēnes labāk uzglabāt papīra maisiņā nodalījumā priekš dārzeņiem.

Dārzeņi: visus dārzeņus, izņemot tos, kurus minējām pirmajā punktā ir jāuzglabā nodalījumā priekš dārzeņiem, iesaiņotus perforētos polietilēna maisiņos. Tikai turiet viņus tālāk no augļiem, izdaloties etilēns veicina ābolu, bumbieru, marakujas, bumbieru un kivi pūšanas procesu.

Augļi: augļus, izņemot tos, kurus minējām pirmajā punktā, vajag uzglabāt atsevišķi no dārzeņiem , arī konteinerā ledusskapī. Nemazgājiet pirms uzglabāšanas, liekais ūdens paātrina sadalīšanos. Atšķirībā no veseliem citroniem, pārgrieztus labāk uzglabāt ledusskapī ietītus pārtikas plēvē.

Siers: sieru vajag uzglabāt ietītu pergamentā, kuru praktiski var iegādāties jebkurā supermārketā. Pirms nolikt sieru uzglabāšanā, noslaukiet viņu, lai noņemtu lieko mitrumu, kas var parādīties kamēr tas atrodas istabas temperatūrā. Izvairieties no siera uzglabāšanas plēvē vai polietilēna maisiņā, tāpēc, ka viņš var uzsūkt plastikas smaržu, bet nav nekā briesmīgāka par kvalitatīvu sieru, kas smaržo pēc ķīmijas.

Gaļa: atdzesētu gaļu var un vajag uzglabāt ledusskapī visaukstākajā plauktā. Ja jūs izņemsiet viņu no iesaiņojuma vai maisa, kurā tā tika tirgota un ietīsiet folijā, tā jūs pagarināsiet viņas uzglabāšanas laiku. Bet vienalga tas nedrīkst pārsniegt 4 dienas.

Zivis: pirms ielikt uzglabāšanai zivis ledusskapī nosusiniet viņas un ietiniet vaskotā papīrā. Parasti viņas jāuzglabā visaukstākajā plauktā divas dienas, tomēr pirms gatavošanas uzmanīgi apskatiet viņas un pasmaržojiet. Ja radušās šaubas – labāk neriskējiet un negatavojiet. Vēl zivi var uzglabāt ”gultā uz ledus”: lēzenā traukā ieberiet ledu un ievietojiet tur papīrā ietītu zivi. Tikai atceraties sekot, lai ledus galīgi neizkūst.

Pīrāgi: visi pīrāgi, kuru sastāvā ietilpst krēms uz olu bāzes, jāuzglabā ledusskapī viegli pārsegti.

Raugs: var uzglabāt skapī, bet labāk ledusskapī (vai pat saldētavā, ja reti izmantojat). Gaisma un siltums pat mazās devās var nogalināt rauga mikroorganismus.

Garšaugi un zaļumi: baziliku, pētersīļus, kinzu un tamlīdzīgus zaļumus vajag uzglabāt kā ziedus. Pārlasīt buntītes, mazliet apgriezt galiņus, noņemt savītušās un slimās lapas, ielikt glāzē ar ūdeni.

Glāzi ievietot ledusskapī, virsū uzsedzot polietilēna maisiņu. Nedēļu tie būs svaigi. Izturīgus garšaugus tādus kā rozmarīns un timiāns var vienkārši ietīt mitrā papīra dvielī un polietilēna maisiņā ielikt ledusskapī.

Gaļa: sasaldēt gaļu – labākais veids kā to uzglabāt ilgāku laiku. Maksimālais uzglabāšanas laiks liellopa un aitas gaļai – 6 mēneši, teļa, cūkas, vistas gaļai – 4 mēneši, cīsiņiem – 2 mēneši.

Zivis: sasaldētas zivis ledusskapī var tikt uzglabātas līdz 6 mēnešiem. Treknu zivi nav vēlams uzglabāt ilgāk par 3 mēnešiem. Labākam rezultātam ieteicams uzglabāt “ledus glazūrā”. To dara tā: zivi sasaldē, pēc tam iemērc ledus aukstā ūdenī un atkal ieliek saldētavā. Atkārtojiet vairākas reizes, kamēr zivs būs pārklājusies ar blīvu ledus kārtu. Pēc tam ielieciet viņu sasaldēšanai paredzētā maisiņā un atstājiet saldētavā. Kā alternatīva var būt zivs cieša ietīšana pirms sasaldēšanas plēvē.

Autors: Dieviete.lv

 
0 Comments

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?