Nosnausties diendusu

Šāda veida „pārstartēšana” ne tikai atjauno fiziskus spēkus, bet arī aktivizē smadzeņu darbību, uzlabo atmiņu un garastāvokli. Tikai 10-15 minūtes miega spējs izmainīt jūsu ikdienu uz visiem laikiem.

Nedaudz mākslas pirms gulētiešanas!

Bija smaga diena? Pazīmējiet, pirms dodaties gulēt. Tas palīdzēs ne tikai atslogot smadzenes pēc darba dienas un atslābināties, bet arī aktivizēs to radošo darbību.

Nedariet vairākus darbus vienlaicīgi

Ja vēlaties panākt maksimālo produktivitāti, noslogojiet savas smadzenes tikai ar vienu uzdevumu, jo šādā režīmā tās strādās efektīvāk. Sastādiet darba plānu un pakāpeniski ķeraties darbiem klāt. Rezultātā jūs paspēsiet izdarīt ievērojami vairāk, bet nogursiet mazāk.

Dzīvojiet aktīvi!

Kardio vingrinājumi – lūk, kas ir vajadzīgs jūsu smadzenēm! Skriešana, soļošana, peldēšana ne tikai stiprina ķermeni, bet arī smadzeņu darbību. Tikai 15-20 nodarbību katru dienu kļūs par īstu eliksīru.

Neatsakieties no pildspalvas un papīra

Pateicoties datoriem, iPad, smartfoniem un citiem gadžetiem, lielākā daļa no mums aizvien retāk ņem rokās zīmuli un papīru. Tai pat laikā pētījumi pierāda, ka papīra blociņa un pildspalvas lietošana aktivizē smadzeņu darbību, uzlabojot tās efektivitāti.

Atcerieties par vitamīniem

Nevajadzētu aizmirst pabarot smadzenes ar vitamīniem. Ar uzturu nodrošiniet B grupas vitamīnu, C, D, E, P piegādi katru dienu. Tie paātrinās smadzeņu diennakts aktivitāti, uzlabos īstermiņa un ilgtermiņa atmiņu un paaugstinās atjautību. Piegādāt barības vielas smadzenēm var arī ar uztura bagātinātāju palīdzību.

Iemācieties svešvalodu!

Svešvalodas mācīšanās ir lielisks treniņš smadzenēm, kas atklāj to slēptos resursus un iespējas.

Vārdu spēles

Šīs spēles ne tikai uzlabos jums garastāvokli, tās arī ļoti noder smadzeņu darbībai. Pētījumi rāda, ka vārdu spēles paaugstina IQ.

Meditējiet

Meditācija ir viens no labākiem atpūtas veidiem ( gan fiziskiem, gan garīgiem). Tā nomierina, noņem saspringumu un labvēlīgi iedarbojas uz visām smadzeņu daļām. Ikdienas meditācijas ievērojami uzlabo ķermeņa un garīgo stāvokli.

Esiet optimists!

Pozitīvā domāšana ir nepieciešama pilnīgai laimei un efektīvam garīgam darbam. Optimistisks noskaņojums veicina jaunus atklājumus, idejas un iespējas, palīdz pilnveidoties un lieliski motivē tālākai attīstībai.

 

Autors: Dieviete.lv

 

 
0 Comments

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?