14.3 C
Rīga
otrdien, septembris 27, 2022

Ak, galvassāpes! 10 ieteikumi, kā tās mazināt

 

8413untitled(3)

Vācijas biznesa portālā Handelsblatt.de tika nopublicēti 10 ieteikumi:

Miers un svaigs gaiss. Galvassāpju gadījumā tiek ieteikts ieturēt pauzi un doties svaigā gaisā pastaigāties vai arī uz 10 minūtēm aizvērt acis, atslābināties un pievērst uzmanību elpošanai. Eksperti iesaka iemācīties vienkāršus jogas vingrinājumus, lai cilvēks varētu īsā laika posmā atslābināties.

Masāža. Sasprindzinājuma noņemšanai tiek ieteikta ne tikai profesionāla masāža, bet arī viegla galvas lokveida masāža deniņu rajonā. Viegla plecu un pakauša masāža arī spēj darīt brīnumus.

Piparmētras. Galvassāpes mazina ēteriskā piparmētru eļļa, kas masāžas veidā tiek viegli ierīvēta deniņu rajonā. Jāuzmanās, lai tas lieki nekairina ādu. Eksperti iesaka piparmētru eļļu atšķaidīt ar masāžas vai mandeļu eļļu, ko tad var ierīvēt arī sprandas rajonā.

Labs miegs. Galvassāpju iemesls bieži vien ir miega trūkums, tāpēc miega kvalitātei ir jāpievērš liela uzmanība. Miegs, siltums un atpūta ir pirmā palīdzība galvassāpju gadījumā.

Daudz augļu un dārzeņu. Ēdiena nabadzība vai viendabība var rosināt galvassāpes, tāpēc eksperti iesaka ēdienreizes bagātināt ar augļiem un dārzeņiem, kas ir bagāti ar vitamīniem. Migrēnas gadījumā ārstu uzraudzībā tiek lietoti magnēziju un B6 preperāti.

Kafija. Regulārie kafijas dzērāji ir jau pamanījuši, ka stipras galvassāpes var radīt apstāklis, ka ierastā kafijas tase nav izdzerta. Freiburgas universitātes zinātnieki ir pierādījuši, ka kofeīns kopā ar pretsāpju vieglām zālēm vai aspirīnu palielina zāļu ietekmi 26 reizes. Tas ir saistīts ar to, ka kofeīns sekmē intensīvāku pretsāpju zāļu iesūkšanos caur zarnu sieniņām.

Silta vanna. Karsta vanna atslābina muskuļus. Aromātiskās vannas procedūras mazina stresu un sasprindzinājumu. Eksperti iesaka pļavu zāļu vannu un aukstās/karstās vannas rokām un kājām.

Atpūtināt acis. Ilgstoša strādāšana pie datora vai viedtālruņa skatīšana var izraisīt galvassāpes, jo acis ir pārslogotas. Tāpēc eksperti iesaka ik pa brīdim acu skatienus vērst tālumā vai aizvērt ar plaukstu acis un atpūtināt uz 2 minūtēm.

Lavandas ziedi. Lavanda tautas medicīnā tiek plaši izmantota galvassāpju mazināšanai. Lavandas eļļa vannas procedūras vai smaržu terapijas kopā ar melisu var remdēt galvassāpes.

Ūdens. Šķidruma trūkums organismā var rosināt galvassāpes. Pirms ķerties pie kārtējās tabletes, eksperti iesaka vispirms izdzert puslitra ūdens.

 

1 KOMENTĀRS

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here