1 C
Rīga
svētdien, janvāris 16, 2022

Kuri produkti iznīcina mūsu imunitāti

25/03/2021
 

Šajā grūtajā laikā, kad mānīgais koronavīruss plosās visur, ārsti mums pastāvīgi iesaka stiprināt imunitāti. Sniedz saprātīgus padomus un ieteikumus. Šodien mēs runāsim par to, kuri pārtikas produkti ir kaitīgi mūsu imunitātei un to tikai grauj.

Siers

Uzreiz jūs nomierināsim – mēs runājam tikai par siera pārēšanos. Savukārt mazos daudzumos siers ir veselīgs un satur daudz nepieciešamo minerālvielu un vitamīnu. Bet tiem, kam patīk ēst daudz sieru, labāk piebremzēt. Viena no šī piena produkta sastāvdaļām ir baktērija Listeria. Šī baktērija ir absolūti nekaitīga, ja cilvēks to ēd nelielos daudzumos. Tiek uzskatīts, ka veseli cilvēki var ēst līdz 50 gramiem cieta siera dienā, ja ir hipertensija (paaugstināts asinsspiediens), tad samaziniet sieru līdz 30 g.

Alkohols

Mēs visi zinām, ka alkohols ir kaitīgs veselībai. Alkohols samazina imunitāti. Tas iznīcina leikocītus. Atgādināsim, ka leikocīti ir asins šūnas. Viņus sauc par mūsu pirmajiem veselības aizstāvjiem. Leikocīti uzreiz iesaistās cīņā, kad svešas baktērijas un mikrobi, vīrusi iekļūst ķermenī.

Desu izstrādājumi

Protams, ātrai un garšīgai uzkodai ir ērti pagatavot desu sviestmaizi un klāt uzdzert tēju. Bet tas ir kaitīgi! Droši vien visi zina, ka desas un citi desu produkti ir neveselīgs ēdiens. Mums vienkārši jāatkārto jums vēlreiz tas. Pagatavošanas procesā gandrīz 99% desām pievieno sastāvdaļu – nātrija glutamātu. Tas uzlabo garšu kārpiņu jutīgumu. Pateicoties šai īpašībai, produkti, kas to satur, mums kļūst garšīgāki. Bet tieši šī viela spēj nomākt mūsu imunitāti, un jo vairāk tās ir cilvēka ķermenī, jo spēcīgāk tā iznīcina mūsu imunitāti. Labāk desu pagatavot pašiem mājās.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here