11 C
Rīga
trešdien, aprīlis 21, 2021

Labākie istabas augi ciešam un veselīgam miegam

19/03/2021
 

Ir nosaukti iekštelpu ziedi, kuri ne tikai nomierina nervus, bet arī palīdz pārvarēt bezmiegu. Tie palīdzēs ātri aizmigt, gulēt mierīgi un no rīta pamosties možam.

Miega režīms ir veselības atslēga. Bet pārāk aktīvs dzīvesveids, stresa un nervozitātes klātbūtne noved pie tā, ka cilvēks slikti guļ, bieži vien nevar ātri aizmigt. Tas viss noved pie hronisku slimību saasināšanās un sliktas veselības, spēka zaudēšanas un slikta noskaņojuma.

Kādus iekštelpu ziedus labāk likt guļamistabā?

Lavanda

Lavanda ir iekštelpu zieds, kas vislabāk palīdz ātri iemigt. Lavanda satur gaistošas ​​ēteriskās eļļas, kas labvēlīgi ietekmē nervu sistēmu, mazina stresa sekas, nomierina un atvieglo neirozes simptomus. Nav pārsteidzoši, ka tieši lavandas ēteriskā eļļa tiek izmantota dažādās produkcijās, kuru mērķis ir, lai zīdaiņi naktīs labāk gulētu.

Jasmīns

Šie iekštelpu ziedi satur arī ēteriskās eļļas, kas nomierina nervu sistēmu. Jasmīna aromāts darbojas kā viegls nomierinošs līdzeklis, tam ir hipnotisks efekts, tas palīdz tikt galā ar stresu un liek ātri aizmigt.

Sansevjēras

Sansevjēra jeb “vīramātes mēle” ir populārs iekštelpu augs. Tomēr ir pieņemts to turēt galvenokārt virtuvē, jo sansevjēra labi absorbē nepatīkamās smakas. Tomēr jāmin, ka šis augs ir piemērots arī guļamistabai, jo tas ne tikai absorbē smagos metālus un toksīnus, bet arī naktī ražo daudz skābekļa, kā arī labi mitrina gaisu. Ja guļamistabā ir daudz skābekļa, tad naktī smadzenes nepiedzīvos skābekļa badu. Šūnas daudz ātrāk atjaunosies. Rezultātā gaidāms kvalitatīvs un labs miegs.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!