0 C
Rīga
ceturtdien, janvāris 28, 2021

Juglā ar vērienu aizvadīta LMA modes skate

 

Attēls: Publicitātes

 Trešdienas, 6. jūnijā, vakarā bijušajā tekstilrūpnīcā “Rīgas manufaktūra” norisinājās ikgadējā Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentu modes skate, kurā tika demonstrētas 19 spilgtākās Dizaina nodaļas Modes mākslas apakšnozares studentu kolekcijas. Plašu atzinību guvušo pasākumu jau ierasti apmeklēja vairāki simti modes entuziastu, kas aizrautīgi baudīja telpās uzburto 90-to gadu gaisotni.

Jau no plkst. 19.00 Brīvības ielā 401 C, pie kādreizējās Juglas tekstilrūpnīcas, kuplā skaitā pulcējās industrijas pārstāvji, mediji un citi interesenti, lai pirmie dzīvē redzētu LMA studentu veidotās kolekcijas, kā arī novērtētu vēsturisko telpu scenogrāfisko iekārtojumu, kas šogad tapis, iedvesmojoties no kolorītajiem 90-tajiem gadiem. 2018. gads LMA modes katedrai ir divtik īpašs, jo reizē ar studentu modes skati tiek atzīmēti jau 25 gadi, kopš Latvijā ir pieejama profesionāla augstākā izglītība modes dizaina jomā.

Attēls: Publicitātes

Teju divas stundas ilgā modes skate sastāvēja no secīgas jauno dizaineru tērpu parādes, ko pārdomāti papildināja scenogrāfijas studentu izstrādātā telpas noformējuma koncepcija un enerģiski pavadošās mūzikas ritmi. Iespaidīgās kolekcijas tika demonstrētas rūpnīcas angārā, kurā skates viesi nonāca caur slepenām ieejām un kāpņu labirintiem, par kuriem vēstīja vien noslēpumainas norādes. Kā centrālie scenogrāfijas elementi plašās telpas piepildīja senatnīgas mucas, kabeļi un starmešu gaismu spēles, kas tūlītēji aizveda gadu desmitus tālā pagātnē.

Attēls: Publicitātes

“Pamestās industriālās telpas ir labs fons studentu piedāvātajam modes aktualitāšu demonstrējumam  un laikmeta paradigmu atspoguļojumam. Esmu patiesi priecīga, jo vakar mums viss izdevās kā iecerēts!” stāsta LMA modes katedras vadītāja, docente Māra Binde.

LMA modes skatē savas kolekcijas sievietēm un vīriešiem demonstrēja talantīgie modes dizaina bakalaura un maģistra programmu studenti: Laura Valtera, Anna Elizabete Kasparsone, Ieva Kupcāne, Elīna Grīnberga, Baiba Tamane, Marta Laima Mielava, Elīna Baltace, Una Bērziņa, Sanita Kapeika, Dita Enikova, Romija Štāle, Ksenija Belca-Beslere, Anita Leina, Monta Petersone, Evija Šaitere, Arvis Kantiševs, Anna Gulbe, Karina Krista Līkanse un Laima Jurča.

Attēls: Publicitātes

Studenti klātesošos pārsteidza ne tikai ar oriģināliem “gatavs valkāšanai” apģērbiem, bet arī ar drosmīgiem avangarda dizaina risinājumiem. Kā galvenās vienojošās tendences jauno modes mākslinieku kolekcijās iezīmējās koši toņi, ādas elementi, volāni, caurspīdīgi audumi, tīkliņveida detaļas, asimetriski piegriezumi, garie cimdi un zābaki, bārkstis, masīvas piedurknes, jostas somas, galvassegas, sejas aizsegi un kapuces. Zīmīgi, ka šogad uz mēles atkal atgriezās interese par šobrīd aktuālo ķermeņa formu akcentēšanu un eksistenciālu tēmu apspēlēšanu.

LMA modes skatē demonstrētie tērpi 8. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 19.00 būs apskatāmi publiskā šovrūmā LMA 2. korpusā, bet no 18. jūnija plašākai auditorijai tie būs aplūkojami t/c “Spice”.

2018.gada modes skates vizuālās identitātes autore ir LMA Vizuālās komunikācijas maģistrantūras 2. kursa studente Sigita Sniegs. Modes skates scenogrāfija jau tradicionāli tika veidota LMA Scenogrāfijas katedras pasniedzēja Viktora Jansona vadībā, un to šogad īstenoja 3. kursa students Krišjānis Elviks un 2. kursa studente Paula Kalniņa. Skates vizuālo koncepciju izstrādāja Oslo dzīvojošā arhitekte un profesore Vēsma Kontere-McQuillan.

 

Autors: LMA 08.06.2018

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!