Ceturtdien, 15. novembrī, pirmizrādi piedzīvos latviešu animācijas klasiķes Rozes Stiebras jaunākā pilnmetrāžas animācijas filma “Saule brauca debesīs”, kas tapusi programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” ietvaros. “Saule brauca debesīs” stāsts sākas, kad ķekatu jampadracī tiek nozagta Saules un Mēness meitiņa un izmisušie vecāki sauc palīgā cilvēku, lai bērniņu atgūtu. Nabašnieks apjož zobenu un kopā ar Meiteni un Brālīti dodas ceļā, lai stātos pretī gan mošķiem un ērmiem, gan pašu bailēm un slinkumam. Palīgiem dotas tikai trīs dienas: ja šajā laikā Saules meita netiks atrasta, viņa zaudēs savu spēku un kļūs par parastu meiteni. Seko briesmu un piedzīvojumu pilns ceļojums, kas ikvienam māca būt ne vien drosmīgam un attapīgam, bet arī izpalīdzīgam. Filma veidota pēc latviešu tautas folkloras motīviem un tās spraigos notikumus apdziedājuši Juris Kaukulis un „Jauno Jāņu orķestris”.

“Ilgi meklēju spēcīgu stāstu – lasīju mūsu oriģinālliteratūru caur un caur, bet nevarēju atrast neko īsti piemērotu tieši animācijai. Un tad es padomāju ka varētu uzņemt filmu pēc tautasdziesmām, jo tajās ir iekodēts viss tas labākais un stiprākais, kas mums ir. Gan vieglums un līksmība, gan dziļāks, filozofiskāks slānis, kas sevī ietver visu gadsimtiem krāto tautas gudrību, pasaules redzējumu un ētiku; visu, kas vajadzīgs cilvēka dzīvei, lai viņš dzīves beigās nekaunētos par to, kā ir dzīvojis. Bet nebaidieties – šī būs piedzīvojumiem bagāta un līksma filma,” par jauno filmu stāsta režisore Roze Stiebra.

 Pasākumā piedalīsies:

Roze Stiebra, filmas režisore, scenārija autore

Roberts Vinovskis, filmas producents

Ilze Vītoliņa, filmas galvenā māksliniece

Juris Kaukulis, mūziķis, komponists, filmas mūzikas autors

Latvijā zināmi aktieri, animācijas filmas varoņu lomu ierunātāji

Zane Peneze, Simtgades filmu koordinatore

Animācijas filmas ““Saule brauca debesīs” pirmizrāde notiks 15. novembrī plkst. 19:00 kino “Splendid Palace” Elizabetes ielā 61, Rīgā

09.11.2018.

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?