Sestdien, 22. decembrī, plkst. 18.00 viesnīcas “Promenade Hotel” Hika zālē, Liepājā pirmo reizi uzstāsies vokālais kvartets “Abaronin Ensemble” ar renesanses vokālās mūzikas programmu “Lūgšana Dievmātei”.

Koncertā “Lūgšana Dievmātei” izskanēs angļu, flāmu, franču un itāļu renesanses laika mūzika. Koncerta kodols būs vēlīnās renesanses slavenākā frankoflāmu komponista Orlando di Lasso (de Lassus) “Sibillas pareģojumi”. Skanēs arī anonīmu renesanses laikmeta autoru darbi, kuri rakstīti gotiskai arfai un solo balsij. Koncerta programmu caurvīs tradicionālie Ziemassvētku korāļi un arfas un blokflautas improvizācijas.

Senās mūzikas vokālais kvartets “Abaronin Ensemble” (Mikus Abaroniņš – tenors, Beāte Zviedre – soprāns, Ilze Grēvele – mecosoprāns un Aivis Greters – bass) ir radies ar mērķi apzināt agrīnās renesanses un baroka perioda muzikālos šedevrus, parādot šī laikmeta spilgtākās personības, kuras devušas nozīmīgu ieguldījumu mūzikas attīstībā. Ansamblī apvienojušies senās mūzikas vokālisti, kuri iepriekš guvuši pieredzi Latvijas klausītājiem pazīstamajā baroka mūzikas korī “Collegium Choro Musici Riga”. Ansamblim šajā koncertā pievienosies lietuviešu gotiskās arfas un blokflautas meistare Ieva Baublīte (Baublyte), vokālās partitūras skaņu paleti papildinot ar reti dzirdēto gotiskās arfas tembru un blokflautas skaņām.

“Abaronin Ensemble” mākslinieciskais vadītājs Mikus Abaroniņš ir pazīstams ne tikai kā senās mūzikas izpildītājs diriģenta Mara Kupča vadītajā korī “Collegium Choro Musici Riga”, bet arī kā džeza vokālās grupas “Framest” pārtāvis. Ka stāsta pats Abaroniņš:

“Manā ikdienā abi svaru kausi ar akadēmisko un neakadēmisko mūziku allaž sadzīvojuši ļoti labi, katrreiz viens par otru cīnoties, kurš tad šoreiz būs galvenais. Jūtu, ka džezs daudz aizguvis no senās mūzikas. Lai gan izpildījuma maniere un vokālā kultūra abos žanros ir ļoti dažāda, katrā projektā mēģinu tās diferencēt.”

Koncertcikls “Iededz gaismu”gada tumšajos mēnešos aicina liepājniekus un pilsētas viesus iedegt gaismu kamermūzikas un džeza koncertos viesnīcas “Promenade Hotel” Hika zālē. 2019. gadā koncertcikls turpināsies ar “Trio Angelicus” (Elīna Šimkus – soprāns, Ieva Šablovska – arfa, Sondra Lejmalniece – flauta) koncertu “Latvijas dvēseles dziesmas”, kurā izskanēs skaistākie latviešu kamermūzikas skaņdarbi.

Biļetes uz koncertciklu nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Koncertcikls rīkots sadarbībā ar Liepājas Kultūras pārvaldi. Informatīvi atbalsta portāls dieviete.lv. Plašāka informācija www.viacultura.lv, kā arī sociālajos tīklos twitter.com/ViaCulturaLV, un facebook.com/ViaCulturaLV.

Autors: Via Cultura

14.12.2018.

 
0 Komentāru

Komentēt

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2019

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?