0 C
Rīga
sestdien, novembris 27, 2021

Pārkreditēšana: glābiņš no kredītu jūras

Aizdevums.lv 14/07/2021
 

Covid 19 pandēmija lielai daļai cilvēku ir veicinājusi finanšu grūtības, tādēļ cilvēki sāk meklēt iespējas, kā samazināt ikmēneša maksājumus. Ir saprotams, ka lielai daļai ir vairāki aizdevumi ar atšķirīgām aizdevuma procentu likmēm un atšķirīgiem noteikumiem. Lai atvieglotu aizņēmēju ikdienu un samazinātu kopējo maksājumu apjomu, ir iespējams kredītus apvienot vienā.

Apvienojiet visus kredītus vienā

Runājot par finansiālām grūtībām un, aplūkojot reālo situāciju, mēs bieži vien nonākam pie viena risinājuma – aizdevuma, lai arī summas var nebūt lielas, taču arī tie sakrājās – 100 eiro ņemti no viena aizdevēja, no cita vismaz 1000 eiro. Kuru apmaksāt vispirms, ja ienākumi ir zemi, lai nenonāktu melnajā sarakstā. Kā rīkoties gudri, lai nepaliktu parādos, neuzkrātos vēl vairāk parādu, samaksātu tik, cik var atļauties, un neaizmirstu apmaksāt ikmēneša rēķinus. Cilvēki bieži pat neuzdod šos jautājumus, jo viņiem šķiet, ka viņi atrodas stūrī.

Paturot prātā šīs problēmas, ir atrasts risinājums: kredītu apvienošana, kas, no vienas puses, atrisina problēmas, ar kurām cilvēki saskaras, no otras puses, nodrošina, ka aizdevumi joprojām tiek atmaksāti un ka persona nepaliek ilglaicīgajā parādnieku sarakstā.

Ir pieejamas iespējas apvienot aizdevumus un noslēgt pārkreditēšanas līgumu, kurā procentu likme būs zemāka un atmaksas termiņš atbildīs personas reālajiem ienākumiem, lai ikmēneša maksājums neprasītu visus ienākumus. Apvienojot aizdevumus vienā, kopējā pamatsumma palielinās, bet ir vienāda ar iepriekš izsniegto aizdevumu kopējo vērtību. Tajā pašā laikā lielākam aizdevumam tiek piemērota zemāka gada procentu likme nekā tā dēvētajiem ātrajiem kredītiem, kā rezultātā ieguvējs ir klients.

Pārkreditēšanas darbības princips

Kredītiestāde, kas uzņemas pārkreditēt jūsu kredītsaistības, nomaksās aizdevumu un noslēgs ar jums jaunu līgumu. Aizdevuma rekreditācijas nosacījumus lielākoties nosaka, palielinot vai samazinot aizdevuma atmaksas termiņu un optimizējot aizdevuma procentu likmes.

Prasības refinansēšanas līguma iegūšanai

Jautājot par konkrētiem noteikumiem, kas veicina nodot patstāvīgās kredītsaistības, kreditori paskaidro: var pieteikties kredītņēmēji, kas sasnieguši 22 gadu vecumu, un tie, kuri sasnieguši pensijas vecumu. Aizņēmējam jābūt oficiāliem, pārbaudāmiem un regulāriem ienākumiem, un darba stāžam pēdējā darbā jābūt vismaz 3 mēnešiem.

Secinājumi

Neatkarīgi no iemesla vairāku aizdevumu apvienošanai, tiek norādīts, ka aizņēmējs, kurš neizdodas šajā procesā, var iegūt daudz vairāk, nekā bija plānots pareizi rīkoties. Nekas neliedz nevienam, kas interesējas par šo jautājumu, atsaukties uz vairākām kredītiestādēm gan banku, gan nebanku kreditēšanas nozarēs, dažādām konsultācijām un informāciju, kuru viņi vēlas iegūt tiešsaistē, kritiski novērtējot kvīšu informāciju, piemēram, kam būtu jāveic jebkurš būtisks finanšu lēmums.

Pat ja kredītu apvienošana netiek izmantota citu iemeslu dēļ, bet tie rada finansiālas grūtības un esošās kredītsaistības vēl nav paredzētas. Ņemot vērā to, ka tas ir jādara, tam jāatspoguļo iespēja, ka ikvienam ir jāizvērtē savu aizdevumu nosacījumi un jāmaina visi kreditori pret jauniem, uzticamākiem un izdevīgākiem pašiem.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!