32 C
Rīga
otrdien, jūnijs 28, 2022

Sejas maskas plānotas obligātas arī veikalos, kultūras iestādēs un baznīcās

Nozare.lv 13/10/2020 15:17
 

Turpinoties saslimstības ar Covid-19 pieaugumam, tiek plānots noteikt obligātu sejas masku valkāšanu arī tirdzniecības vietās, stacijās, kultūras iestādēs, baznīcās un citviet, paredz valdībā iesniegtie grozījumi noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

Proti, mutes un deguna aizsegi būtu jālieto tirdzniecības vietās – veikalos, tajā skaitā, lielveikalos, pastos, degvielas uzpildes stacijās un citās vietās, kur notiek tirdzniecība. Tāpat to lietošana būtu obligāta dzelzceļa stacijās, autoostās, lidostās, kā arī kultūras vietās un reliģiskās darbības veikšanas vietās, ja tajās nenotiek pasākums, kas organizēts fiksētās, personalizētās sēdvietās.

Mutes un deguna aizsegi būtu jālieto arī, piemēram, muzeju, izstāžu zāļu, bibliotēku, reliģisko darbības vietu apmeklētājiem, ja viņi turp ir devušies apskatīt muzeja ekspozīciju, izstādi, piedalīties dievkalpojumā vai citu analoģisku iemeslu dēļ. Tomēr, ja šajās vietās, piemēram, bibliotēkā vai reliģiskās darbības vietā tiek rīkots pasākums, kurā personas atrodas fiksētās personalizētās sēdvietās, personām mutes un deguna aizsegi nebūs jālieto.

Mutes un deguna aizsegi būtu jālieto arī darbiniekiem, kas strādā minētajās vietās un no apmeklētājiem nav nodalīti ar fizisku barjeru, norāda Veselības ministrija (VM).

Ņemot vērā, ka vietās, kur šobrīd nav noteikti cilvēku skaita ierobežojumi, līdzīgi kā sabiedriskajā transportā, ir lielāka cilvēku plūsma, ir iespējams, ka kontaktā, kas varētu pārsniegt 15 minūtes, nonāk lielāks skaits cilvēku, norāda VM.

Ministrijā skaidro, ka Covid-19 izplatība ir saistīta ar to, ka sabiedrībā neievēro noteiktos piesardzības pasākumus, distancēšanos, roku higiēnu un pulcēšanās ierobežojumus. Īpaši tas notiekot neorganizētos pasākumos, kur nav atbildīgā, kas rūpētos par piesardzības pasākumu plānošanu un ieviešanu.

Pienākumu lietot mutes un deguna aizsegus minētajās vietās ir paredzēts ieviest no 14.oktobra, lai pēc iespējas ātrāk sāktu Covid-19 ierobežošanas pasākumus plašākā sabiedrībā.

Tāpat kā līdz šim, šī prasība neattiektos uz bērniem līdz 13 gadu vecumam.

Mutes un deguna aizsegs ir medicīniskā vai nemedicīniskā jeb higiēniskā sejas maska, vizieris vai vairogs.

VM arī rosina noteikt lielākus pulcēšanās ierobežojumus, tostarp privātos pasākumos un restorānos, paredz valdībā iesniegtie grozījumi noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.

VM norādīja, ka Covid-19 izplatība ir saistīta ar to, ka sabiedrībā neievēro noteiktos piesardzības pasākumus, distancēšanos, roku higiēnu, pulcēšanās ierobežojumus u.c. Īpaši tas notiek neorganizētos pasākumus, kur nav atbildīgā, kas rūpētos par piesardzības pasākumu plānošanu un ieviešanu.

“Tādēļ ir jānosaka, ka privātos pasākumos drīkst pulcēties ne vairāk kā 30 cilvēku. Minētais skaits tiek pielīdzināts iepriekš noteiktajām cilvēku grupām, kas drīkstēja pulcēties, neievērojot distancēšanos, sporta treniņos, bērnu nometnēs un tamlīdzīgi. Tāpat tiek noteikts, ka privātos pasākumos ārtelpās nedrīkst pulcēties vairāk kā 300 cilvēku,” rosina ministrija.

Tā kā augsta riska vide Covid-19 izplatībai ir arī izklaides vietas, kurās tiek lietots alkohols un notiek nekontrolēta cilvēku pulcēšanās, kā arī apzinoties to, ka lielākā daļa šo uzņēmumu ir reģistrējušies kā ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, VM rosina ierobežot minēto pakalpojumu sniegšanas laiku un cilvēku skaitu, kas šajās vietās uzturas.

Ar grozījumiem noteikumos rosināts noteikt, ka ēdināšanas pakalpojumi tiek sniegti līdz plkst.24, izņemot ēdienu līdzņemšanai, kā arī plānots noteikt, ka pie viena galdiņa varēs atrasties ne vairāk kā četri cilvēki, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi.

Par visām šīm iecerēm vēl lems valdība.

Jau ziņots, ka Latvijā jau trīs nedēļas tiek novērots straujš saslimstības ar Covid-19 pieaugums.

Pievienojies diskusijai Dieviete.lv forumā – https://lilit.dieviete.lv/forums/topic/219641-covid-19-un-sejas-maskas-tagad-obligatas/

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here