1.8 C
Rīga
svētdien, aprīlis 2, 2023

Sešgadīgajai koknesietei Dārtai no daudzbērnu ģimenes nepieciešama palīdzība ārstēšanās apmaksai Slovākijā 

Zaļā lampa 02/03/2023 18:35
 

Guntai ir pieci bērni. Viņa ir īsta paraugmamma – mīloša, spēcīga un pašaizliedzīga. Viņas vidējai meitiņai Dārtai ir smaga diagnoze – bērnu cerebrālā trieka nepareizi pieņemtu dzemdību dēļ. Šobrīd meitenei ir nepieciešams iziet ārstēšanās kursu speciālajā klīnikā “Adeli Medical Cеnter” Slovākijā. Jau 13. martā Dārtu gaida šajā klīnikā.Nepieciešama palīdzība.

Gunta pati nāk no daudzbērnu ģimenes – neskaitot viņu pašu, ģimenē bija vēl seši brāļi un māsas. Ģimene ir galvenais Guntas dzīvē. Pirmā meitiņa piedzima, kad Guntai bija 24 gadi. Pēc diviem gadiem ģimenē ienāca dēls. Dārta bija trešais bērniņš. Kad viņa piedzima, vecākajai māsai bija 11 gadi, bet brālim – septiņi. Nepareizi pieņemtu dzemdību dēļ ilgi gaidītais bērniņš kļuva par invalīdu.

Kad Dārtai bija divi gadiņi, Gunta laida pasaulē vēl vienu meitiņu, bet pirms 2 gadiem ģimenē piedzima piektā mazulīte. Visi bērni, izņemot Dārtu, ir veseli.

Akcijas “Labo darbu diena radio Baltkom” ietvaros radio Baltkom ēterā izskanēja Dārtai veltīta labdarības programma “Zaļā lampa”. Lai palīdzētu Dārtai Strazdiņai, darbojas ziedojumu tālrunis 9 000 63 84.

Maksa par zvanu – 1,42 eiro. Labdarības fondā BeOpen Dārtai ir atvērts arī ziedojumu konts: .

Labdarības fonds BeOpen

Reģ.Nr. 50008218201,

Konta Nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22 (BluOr Bank AS)

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Dārtai Strazdiņai

No ziedotajiem līdzekļiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas.

Ar šo ģimeni mēs iepazināmies pirms gada, kad Gunta pirmo reizi vērsās pēc palīdzības projektā “Zaļā lampa”. Pagājušajā gadā mums izdevās savākt nepieciešamo summu, kas ļāva Dārtai apmaksāt ārstēšanās kursu ar cilmes šūnām un iziet nopietnu rehabilitāciju. 

Galerija

Ģimene ir bezgala pateicīga ikkatram, kas toreiz atsaucās un palīdzēja. Māmiņa ar prieka asarām acīs stāsta, ka pēc pirmā ārstēšanas kursa Dārtiņa iemācījās turēt muguru. Pēc otrā kursa Dārta sāka stabili pati turēt galvu un viņai vairs nav nepieciešama speciāla fiksējoša ierīce. Tagad Dārtiņa jūtas tik droši savos ratos, ka var pati tajos nosēdēt bez speciālām drošības jostām, kas agrāk nebija iespējams. Viņa cītīgi mācās patstāvīgi ēst un jau spēj paņemt rokās priekšmetus.

“Mūsu prieks ir neizsakāms un neaprakstāms. Mēs esam laimīgi un lepojamies ar Dārtas sasniegumiem. Meitiņa pati ir ļoti priecīga, kad viņai sāk padoties kāda jauna kustība. Tie ir patiesi laimes mirkļi ar prieka asarām, tie ir svētki mums visiem. Un tas viss kļuva iespējams pateicoties cilvēku atbalstam, kuri palīdzēja mums apmaksāt ārstēšanos”, stāsta mamma.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here