14.3 C
Rīga
svētdien, septembris 24, 2023

Tavs miegs: Kura ir visneveselīgākā gulēšanas pozīcija?

Dieviete.lv
 
Foto: mirkrasoty.life

Mēs ne vienmēr domājam par to, kas notiek ar mūsu ķermeni miega laikā. Tikmēr poza, kurā mums patīk gulēt, var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai. Tātad, kādās pozās nevajadzētu gulēt?

Gulēšana uz vēdera

Ne visiem ir ērti gulēt šajā pozā, bet ir cilvēki, kuri šo pozu ir pat ļoti iemīļojuši. Šī poza ir kaitīga, jo jūsu mugurkaulam nav pietiekama atbalsta… Turklāt šajā stāvoklī galva parasti ir pagriezta uz sāniem, kas izraisa sāpes dzemdes kakla rajonā.

Augļa stāvoklis

Daudziem cilvēkiem patīk aizmigt saliektiem. Bet šī pozīcija izraisa spēcīgu mugurkaula izliekumu, kā arī, tā kā seja šajā stāvoklī ir piespiesta uz vienu pusi, var rasties elpošanas problēmas.

Jūras zvaigznes poza

Daži guļ uz muguras, rokas un kājas izstiepjot uz sāniem. Ja rokas tiek paceltas uz augšu, tas var izraisīt muskuļu sasprindzinājumu plecos. Šajā stāvoklī var rasties krākšana un problēmas ar vēdera darbību.

Gulēšana uz sāniem

Gulēšana uz labā sāna var izraisīt grēmas, savukārt gulēšana uz kreisā sāna palielina iekšējo orgānu slodzi. Tās ir sirds, aknas, plaušas un kuņģis. Ir lietderīgi gulēt uz kreisā sāna tikai grūtniecēm: tas uzlabo asinsriti un barības vielu cirkulāciju, kas nonāk embrijā.

Uz sāniem ar rokām, kas izstieptas uz sāniem

Šajā stāvoklī ir spēcīgs spiediens uz pleca nerviem, kas var izraisīt īslaicīgu pleca un rokas muskuļu atrofiju. Kad pamostaties, jūs varat atklāt, ka jūsu roka ir nejutīga.

Kādas pozas ir piemērotas gulēšanai?

Mediķi par visnoderīgāko uzskata pozīciju guļus uz muguras karavīra pozā, tas ir, ar rokām izstieptām gar ķermeni. Gulēšana uz sāniem karavīra pozā ir laba mugurai un kaklam, kā arī samazina miega apnojas risku, kas ir īslaicīga elpas nosprostošanās. Ir arī noderīgi gulēt, apskaujoties ar spilvenu – tas mazina spriedzi no muskuļiem un mugurkaula!

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here