26.1 C
Rīga
pirmdien, augusts 15, 2022

Vācijas kanclers Olafs Šolcs atzīst nepieciešamību palielināt Baltijas valstīs izvietoto karavīru skaitu

Nozare.lv 08/06/2022 12:52
 

Reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā, ir svarīgi palielināt Baltijas valstīs izvietoto karavīru skaitu, atzinis Vācijas kanclers Olafs Šolcs, kurš otrdien Viļņā tikās ar Latvijas Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV), Igaunijas premjerministri Kaju Kallasu un Lietuvas prezidentu Gitanu Nausēdu.

“Esam paredzējuši palielināt savu ieguldījumu NATO Austrumu spārna stiprināšanā; mēs izveidosim spēcīgu brigādi, par to apspriedāmies, un mums būs jāstrādā šai virzienā,” viņš izteicies kopīgā preses konferencē pēc tikšanās, apliecinot, ka NATO dalībvalstis ir gatavas aizstāvēt katru alianses teritorijas centimetru.

Nepieciešamību pēc lielākas sabiedroto klātbūtnes uzsvēris Lietuvas prezidents Gitans Nausēda.

“Maksimāla gatavība un pastiprināti spēki mūsu reģionā ir visas alianses drošības garants. Vienojāmies, ka nepieciešams stiprināt aizsardzības potenciālu Baltijas valstīs, palielinot te dislocēto karavīru skaitu, pastiprinot pretgaisa un jūras aizsardzību,” viņš norādījis.

Baltijas valstis aicina palielināt NATO paplašinātās klātbūtnes bataljonus, kas tajās izvietoti kopš 2017.gada, līdz brigādes līmeņa vienībām un cer, ka tāds lēmums tiks pieņemts šomēnes gaidāmajā alianses samitā Madridē.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here