0.8 C
Rīga
ceturtdien, februāris 2, 2023

Vai šogad Ziemassvētkos gaidāms sals?

Betsafe
 

Viens no gada izskaņas aktuālākajiem sarunu tematiem Latvijas iedzīvotājiem, protams, ka ir sniega prognozes, vai Ziemassvētki iepriecinās ar baltu sniega segu un brangu salu? Betsafe bukmeikeru prognozes liecina, ka šogad maz ticams, ka svētku brīvdienās varam gaidīt salu. 

Pēdējo gadu laikā Latvijas klimats ir bijis ļoti mainīgs – karsta vasara iestājas jau pavasara vidū, bet sniegaina un auksta ziema – vien sezonas nogalē ap februāri. Šogad pirmais sals Latvijas iedzīvotājus pārsteidza neilgi pirms Valsts svētkiem – pēdējā nedēļas nogalē, pirms 18. novembra, Rīgā bija silts laiks ar vasarīgi siltu vēju, termometra stabiņam pārsniedzot pat desmit grādu atzīmi. Taču jau pēc pāris dienām, augstajai gaisa maisai ieplūstot, laiks ārā kļuva drēgns un sagaidījām pirmao sniegu. 

Pirms gada Rīgā vidējā gaisa temperatūra decembrī bija -4,1°C, savukārt zemākā fiksētā temperatūra bija -16,8°C, turpretim maksimālā temperatūra sasniedza +6,5°C. 2020. gads bija salīdzinoši silts, jo vidējā temperatūra Latvijas galvaspilsētā bija +0,4°C, zemākajai temperatūrai esot tikai -4,7°C, bet augstākā fiksētā temperatūra bija +6,7°C. Vēl lielāka amplitūda bija 2019. gada decembrī, kad nebija zemāk par -3°C, bet vissiltākajā dienā bija +10,7°C.

Visu laiku zemākā temperatūra Latvijā tika fiksēta 1978. gadā, kad termometra stabiņš decembrī noslīdēja līdz -31,9°C, bet 1976. gadā vidējā temperatūra decembrī bija -11,5°C, kas ir visu laiku zemākā. Pati siltākā decembra diena bija 2015. gadā, kad gaiss iesila līdz +11,8°C, bet 2006. gada decembris ar vidējo temperatūru +4,3°C bijis pats siltākais. 

“Šogad esam piedzīvojuši pamatīgu karstuma vilni, tāpēc arī nebūtu pārsteigums, ja mūs piemeklētu arī kāds aukstuma vilnis. Prognozējam, ka zemākā iespējāmā temperatūra līdz Ziemassvētkiem būs 
-17,5°C iespējamību, savukārt vairāk ticama ir robežlīnija augstākajai temperatūrai ir +7,5°C tiek vērtēta ar 54% iespējamību. Visticamāk, ka šogad Ziemassvētkos Latvijas iedzīvotāji izpaliks bez stipriem saliem un baltas sniega kārtas,” skaidro Betsafe pārstāve. 

 

4 KOMENTĀRI

  1. Ziemassvetkos bus ziemasvetku laiks..un vienalga man vai silts vai auksts..skaisti jau ir balti ziemassvetki..tomer tie vairs nebus tadi ka agrak…kaut kas tos ir nozadzis….

  2. Visjaukakie ziemasvetki man bija bernibaa…tevs zienasvetku diena atnesa no meza lielu skaistu egli..kad to ienesa istaba tadu nosalisu un baltu..mana sirds iemirdzejas priekaa..kad ielija stativaa.ar masam sakam to dekorete ar zelta ciekuriem rukiem sniegbaltitem ar zvaniem un konfektem ar lielam barkstim.. pat aboliemm un izgrieztam parslinam un spidumi pa virsu un pasa gala dzvaigzne..svecites un lampinas.jo vairak jo labak..tik priecigi mes berni bijam.jo zinajam ka eagles zeros laime sez..kaiminu berni naca novetrtet egli..kuram nu
    Interesantak smukakaa..vakars balts un zvaigznots braucam ar ragavinam pikojamues..bet kaiminu maju ielu apvija piriagu un sautéetu kapostu smarza..no skurstenuem lens vijas dump.. omite ari gatavoja svetky galdu..vakaraa pie galda dziedajam ak eglite.skaitijam dzejolus dizedajam.. atbaca ciemos salatevs.. ar davanu maisu…gaham bites klausities..jo televizora mums nebija .toties dabigs un dzivs svetku prieks.bet pats galvenais ar plits ogledm izkemoham seju un uzviljkam kaprona zekes galvaa un gajam ciganos.lidzi mums biha cepumi..dziedajam un ciemojamies pie kaiminiem.kuri mus pacienaja ar aboliem un konfektem…nakti aizgajam gulet..bet no Rita ziemasvetki jau aizbraukysi..bet eglite tak gaida veco gadu..un atkal svetku prieks..prieksaa…ta bernibas svetku snarza garsa un prieks nav aizmirstams..ka viskaistakie ziemasvetki manaa dzivee.

  3. Nu padalieties ar adeliti ka jus sagaidisiet un sonnet ziemasvetkus..kopa ar gimeni majas..ciemos..vai kada pirtina visu nakti vienos proekos trusenes un kirzavniekos..

  4. Man kadreiz kaiminos dzivoja virietis kas gandriz visus svetkos ta nodzeras ka dancoja trusenes u..vins mani aicinaja savas bales uzdziedat jo biju ballusu muzikante..jautru bet is dziviti dzeks nodzivoja nomira no dzersanas….pedejaa vecgada ar sampi atnaca raketes saut..un sacija adel galvenais laimigu jauno gadu..bet pats driz Nomiira.. parak strauji dzivoja..un izdzivoha…domaju labak lenak un klysak svinet dzivi.draugi.

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here