19 C
Rīga
trešdien, maijs 25, 2022

Vēja ātrums brāzmās Jūrmalā sasniedzis 32 metrus sekundē (+VIDEO)

Nozare.lv 17/01/2022 14:07
 

Pirmdien plkst.13.40 Jūrmalā ziemeļu, ziemeļrietumu vējš brāzmās pastiprinājies līdz 32 metriem sekundē, liecina dati no uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi”.

Zona ar stiprāko vēju tuvākajās stundās skars arī galvaspilsētu, brīdina sinoptiķi.

Jau ziņots, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdinājumu par vētru galvaspilsētā, Jūrmalā un Pierīgas novados paaugstinājis no oranžā līdz sarkanajam līmenim.

Tiek prognozēts, ka Rīgā ziemeļrietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 33 metriem sekundē.

Sarkanais brīdinājums nozīmē, ka iespējami ievērojami postījumi plašās teritorijās, kā arī nelaimes gadījumi, kas apdraud cilvēku dzīvību. Iedzīvotājiem jāseko līdzi informācijai un norādījumiem, ko sniedz atbildīgās institūcijas, un jābūt gataviem ārkārtas pasākumiem, tai skaitā evakuācijai.

Vējš lauzīs kokus un radīs citus postījumus, cilvēki var ciest no vēja nestiem priekšmetiem un atlūzām, iespējami plaši bojājumi īpašumiem un infrastruktūrai.

Ūdens līmenis galvaspilsētā, līdzīgi kā piektdien, pakāpsies aptuveni metru virs normas. Gan Rīgā, gan Gaujas un Lielupes lejtecē spēkā dzeltenais brīdinājums par augstu ūdens līmeni un zemāko vietu applūšanu.

Vētras kulminācija gaidāma dienas vidū un pēcpusdienā, bet Latgalē – pirmdienas pievakarē. Kurzemē un Vidzemē pievakarē sāksies vēja ātruma mazināšanās.

Lielākie vēja postījumi gaidāmi Rīgā, Jūrmalā un novados ap galvaspilsētu.

Video

 

1 KOMENTĀRS

  1. Vetra ur satriecosi skaista.un varena.un ja man butu tada iespeja es noteikti atrastois pie juras divvientulibaa ar dabas stihiju..un teiktu ak dievs cik tu esi varens..tu noteikti esi dusmigs uz mums cilvekiem..cik mes esam nozelojami un launi varaskari un alkatigi radijumi patereraji.apzelojies par mums niecibam un apgaismo mysu aptumsusos pratus..aizved mus noklidusas avis cilveci uz pareizaa cela un palidzi to noiet lidz galam..lai pasaule neaizietu bojaa.amen.

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here