19 C
Rīga
trešdien, maijs 25, 2022

Pamatīgi vējā postījumi, pazudusi elektrība un cilvēku viedokļi internetā (+VIDEO)

Nozare.lv/Dieviete.lv 17/01/2022 14:28
 
Vējš plosās Ķekavā.

Esam apkopojuši būtiskāko informāciju par šobrīd esošo vētru tās postījumiem un cilvēku sajūtām. Kādi laikapstākļi ir tavā pusē?

Glābēji līdz šim saņēmuši 12 izsaukumus par spēcīgā vējanolauztiem kokiem un norautām jumta konstrukcijām

Glābēji pirmdienas rītā un priekšpusdienā saņēmuši 12 izsaukumus par spēcīgā vēja nolauztiem kokiem un norautām jumta konstrukcijām, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Laikā no plkst.7 līdz 12.30 desmit gadījumos nolūzuši koki novākti no brauktuvēm un gājēju ietvēm. Savukārt divos gadījumos Rīgā atrauti jumta seguma gabali, kas radīja apdraudējumu.

Savukārt Talsu novada Rojas pagastā koks bija uzkritis kravas mikroautobusam, taču cilvēki nav cietuši.

Kā ziņots, Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdinājumu par vētru galvaspilsētā, Jūrmalā un Pierīgas novados paaugstinājis no oranžā līdz sarkanajam līmenim.

Video

Tiek prognozēts, ka laika periodā līdz plkst.15 Rīgā ziemeļrietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 33 metriem sekundē.

Sarkanais brīdinājums nozīmē, ka iespējami ievērojami postījumi plašās teritorijās, kā arī nelaimes gadījumi, kas apdraud cilvēku dzīvību. Iedzīvotājiem jāseko līdzi informācijai un norādījumiem, ko sniedz atbildīgās institūcijas, un jābūt gataviem ārkārtas pasākumiem, tai skaitā evakuācijai.

Pēcpusdienā elektroapgāde traucēta aptuveni 7000 “Sadales tīkla” klientu

Pirmdien pēcpusdienā vētras dēļ elektroapgāde ir traucēta aptuveni 7000 AS “Sadales tīkla” klientu visā Latvijas teritorijā, pavēstīja uzņēmuma preses sekretāre Alīna Kozlovska.

Plašākie traucējumi pašlaik fiksēti valsts rietumu daļā.

Konstatējot bojājumus, elektroapgāde iespēju robežās tiek atjaunota pa citām elektrolīnijām jau pirms bojājumu novēršanas.

Lai atjaunotu elektroapgādi, strādā “Sadales tīkla” operatīvā darba brigādes. Novērst bojājumus ir gatavas vairāk nekā 200 operatīvā darba brigādes jeb vairāk nekā 500 elektromontieru. Kopumā uzņēmuma pieejami vairāk nekā 1000 darbinieku, un, ja būs nepieciešams, “Sadales tīkls” darbam pie bojājumu novēršanas piesaistīs papildu brigādes.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācijai visā Latvijā vēja ātrums brāzmās sasniedz 20-24 metrus sekundē, bet dažviet, jo īpaši piekrastes teritorijās, pat pārsniedz 30 metrus sekundē. 

Pēc Kozlovskas teiktā, vētras ietekmē bojājumi galvenokārt rodas gaisvadu elektrolīnijās, kurām kaitējumu nodara nolauzti koki un zari. 

Lai preventīvi mazinātu šādu bojājumu rašanos, “Sadales tīkls” ik gadu no potenciāli bīstamiem kokiem un krūmiem attīra elektrolīniju trases vairāku tūkstošu kilometru garumā. Darbi tiek veikti atbilstoši Aizsargjoslu likumam, tomēr dabā koku garums nereti pārsniedz likumā noteikto trašu platumu. Tādēļ neesot iespējams izzāģēt pilnīgi visus kokus, kas ekstrēmos laikapstākļos var nodarīt kaitējumu elektrotīklam, radot elektrības padeves traucējumus.

Stiprais vējš var radīt bīstamas situācijas, kas var apdraudēt cilvēku dzīvību, tādēļ uzņēmums aicina būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Redzot bīstamu situāciju, piemēram, trūkušus elektrības vadus vai vados iekritušu koku, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē “Sadales tīkls”, zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot 112.

Situācijai elektrotīklā iedzīvotāji aicināti sekot līdzi “sadalestikls.lv” pieejamā digitālajā atslēgumu kartē, kur apkopota informācija par jau reģistrētajiem elektrotīkla bojājumiem. Ja bojājums konkrētā adresē jau ir reģistrēts, tas nozīmē, ka speciālisti pie tā novēršanas jau strādā un tas atkārtoti nav jāpiesaka. Tā tiks atslogots bojājumu pieteikšanas tālrunis, dodot iespēju to operatīvi sazvanīt bīstamās situācijās.

Laikapstākļu dēļ vairākās vietās Rīgā tiek kavēta vai apstājusies sabiedriskā transporta kustība

Nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ vairākās Rīgas vietās tiek kavēta vai apstājusies sabiedriskā transporta kustība, mikroblogošanas vietnē “Twitter” ziņo Rīgas satiksme.

Lūzuša koka dēļ apstājusies 16.maršruta autobusu kustība virzienā uz Muceniekiem. Šī paša iemesla dēļ 26.maršruta autobusiem apstājās kustība pirms pieturvietas “Vidēji”, virzienā uz Katlakalnu.

Tāpat 11.maršruta tramvajiem apstājusies kustība Miera ielā 19 abos virzienos tehnisku iemeslu dēļ.

Jau vēstīts, ka Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdinājumu par vētru galvaspilsētā, Jūrmalā un Pierīgas novados paaugstinājis no oranžā līdz sarkanajam līmenim.

Tiek prognozēts, ka laika periodā no plkst.12 līdz 15 Rīgā ziemeļrietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 33 metriem sekundē.

Vēja apskādētais Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljons būs slēgts līdz bojājumu apmēru noskaidrošanai

Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljons, kuram piektdien, 14.janvārī, vētrā norāva daļu jumta seguma, apmeklētājiem paliks slēgts līdz laikam, kamēr tiks noskaidroti bojājumu apmēri, sacīja AS “Rīgas centrāltirgus” Mārketinga un attīstības daļas vadītāja Renāta Petrova.

Pašlaik joprojām notiek darbs pie bojājumu apmēru noskaidrošanas, taču šīs dienas laikapstākļi neļauj uzkāpt uz jumta, kas iekavē kopējo procesu. Kamēr nebūs pilnas informācijas, paviljons paliks slēgts, norādīja Petrova.

Vienlaikus viņa neizslēdza, ka detalizētāka informācija varētu būt zināma otrdien, 18.janvārī.

Petrova sestdien, 15.janvārī, skaidroja, ka sestdien jumtu apseko Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) pārstāvji, kā arī uzņēmums, ar kuru “Rīgas centrāltirgum” ir noslēgta vispārējā vienošanās par būvdarbiem tirgus teritorijā.

Petrova sacīja, ka lēmumu par paviljona atvēršanu apmeklētājiem noteiks BVKB secinājumi, kuri varētu būt zināmi nākamās nedēļas sākumā.

Savukārt gadījumā, ja jumtam būs nepieciešams nopietnāks remonts, “Rīgas centrāltirgus” sludinās atsevišķu iepirkumu.

Jau ziņots, ka spēcīgais vējš Rīgas Centrāltirgus paviljonam 14.janvārī norāvis aptuveni pusi jumta seguma.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) aģentūra LETA noskaidroja, ka izsaukums saņemts ap plkst.14. VUGD pēc plkst.17 novērsa vēja radītos postījumus Rīgas Centrāltirgus paviljonam.

Savukārt Petrova aģentūrai LETA sacīja, ka sakņu paviljona jumtam daļēji norauta seguma pirmā kārta.

Cilvēki dalās savos viedokļos un sajūtās par pašlaik esošo vētru:

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here