14 gadus vecie Danjals Ali (Daanyaal Ali) un Čirags Šahs (Chirag Shah), kā arī trīspadsmit gadīgais Muazs Navazs (Muaz Nawaz), kas radījuši jauno produktu, portālā sciencealert.com stāsta, ka ar to cerot panākt, lai pēc iespējas vairāk cilvēku meklētu palīdzību un ārstētu STS. Jaunos prezervatīvus aprakstījuši jau vairāki pasaules lielākie mediji, slavējot šo ideju. Produkta nosaukums ir “S.T.EYE”, un šī prezervatīva noslēpums un inovācija ir antivielu kārtiņa, kas reaģē uz STS antigēniem, mainot krāsu atkarībā no saslimšanas.
Seksuāli transmisīvās slimības ir infekcijas slimības, kuras iegūst galvenokārt dzimumkontakta laikā ar inficētu partneri. Visbiežāk sastopamās STS ir: gonoreja, trihomonoze, hlamidioze, ureaplazmoze, mikoplazmoze, sifiliss. Dzimumkontakta laikā var iegūt arī HIV, herpes infekciju, atsevišķas ādas un parazitāras slimības. Prezervatīvs kļūst zaļš “sastopoties” ar hlamīdijām, dzeltens – ar herpi, vai zils, ja nonāk saskarē ar sifilisu, skaidro tā autori. Tas pat varot reaģēt uz cilvēka papilomas vīrusu, kas ir dzemdes kakla vēža izraisītājs.
Ilfordā esošās “Isaac Newton Academy” studenti ar šo produktu piedalījušies biznesa ideju konkursā, lai palīdzētu kontrolēt STS izplatību. Ideja uzvarējusi un saņēmusi konkursa “TeenTech” galveno balvu – 1000 mārciņas un braucienu uz Bekingemas pili.
Līdz ar naudas balvu, zēni ieguva arī iespēju satikt princi Endrjū Bekingemas pilī.
Diemžēl ir vēl vairāki jautājumi, kas jāatrisina, jo neesot skaidrs, vai prezervatīvs diagnosticē STS tā valkātājam, tā partnerim, vai abiem.
avots: otpadus.com