viirietis
Populāra situācija daudzās ģimenēs ir, kad vīrietis sievietei “sēž uz kakla”. Ikdienā tikai guļ dīvānā, aizmirst par palīdzēšanu mājas darbos, ir aizgājis prom no darba un nemeklē nākamo. Turklāt neko sevī mainīt netaisās, neskatoties uz sievas protestiem un lūgumiem.
 
Kāpēc tā notiek? Ja vīrietis ir bijis liekēdis pirms kāzām, tad cerības, ka viņš turpmākajā kopdzīvē mainīsies, līdzinās nullei. Diezin vai ar tādu būs vajadzība saistīt turpmāko dzīvi. Taču nereti ir gadījumi, kad vīrietis sākumā bija darbīgs, izpalīdzīgs, taču ar laiku ģimenē pārvērties par sliņķi. Vaina ir jāmeklē pašā ģimenē.
 
Vīrieši kļūst slinki, ja:
 • sievietes par daudz viņus aprūpē. Cenšoties kļūt par ideālu sievu, sieviete kļūst par otro mammu. Ja rīkojies kā mamma, tad nebrīnies, ka viņš ir kļuvis par otro, trešo, ceturto, …. bērnu ģimenē;
 • sievas kļūst pārāk patstāvīgas. Dažas iet uz veikalu ar domu: “Negribas lūgties, lai viņš to izdara…”; citreiz pašas ieskrūvē spuldzīti, jo “nav laika viņu gaidīt no darba.” Dažiem vīriešiem rodas sajūtas, ka mājās vispār var nedarīt neko;
 • autoritatīva ģimenes pārvale. Sieviete iedomājas “neko viņi nevar, neko viņi nesaprot, un vispār viņi nekam nederīgi sliņķi un nejēgas”. Ja pretī negadās stingrs vīrietis, tad nav nekādu cerību uz darbīgu palīgu – vīru.
 
Jautāsiet, kā šo situāciju labot?
 • Izlem prioritātes. Kas tev ir svarīgāk – labi uzkopts dzīvoklis vai vīrieša iesaistīšana un palīdzība mājas darbos? Ja otrais variants, tad sāc rīkoties.
 • Maini savu pozīciju attiecībā pret vīrieti. Atbrīvojies no stingrās skolotājas, māmiņas vai supersievietes sindroma. Zini un proti visu? Super! Gribi, lai vīrietis piedalās mājas dzīvē? Tad nerādi, ka proti visu. Palūdz vīrietim nomainīt spuldzīti, jo tev vienmēr jūk, cik stipra spuldzīte vajadzīga. Ja TV nerāda, tad palūdz, lai viņš apskatās, kas noticis, vienalga, ka tu zini, ka kontakts mēdz izslīdēt no tam paredzētās vietas TV aizmugurē. Lai viņš iet, meklē un skatās, kas vainas.
 • Saki atklāti, ko vēlies no viņa. Vīrieši nesaprot “caur puķēm”, noticiet reiz šim, tā ir absolūta taisnība. Skaidri un gaiši pasaki “Lūdzu, uzasini nažus”, viņš nesapratīs tavu “Ak, cik šis nazis slikti griež gaļu”. Vaina tik pat labi var būt gaļā vai, vēl labāk, tavās prasmēs griezt gaļu.
 • Daliet ikdienas pienākumus. Tu pagatavo vakariņas, viņš izslauka istabas un iznes miskasti. Tu tīri virtuvi, viņš – tualeti.
 • Šoka terapija. Nedēļas laikā apēdiet visu vienkārši pagatavojamo, brīvdienās aizbrauc uz saviem laukiem. Vīram nav makaronu, ko izvārīt? Nav olu, ko izcept? Dabūs iet uz veikalu un gatavot. Un, kad atgriezies, nesteidzies gatavot gardas pusdienas, iekrīti dīvānā un paslinko. Vai aizej nosnausties. Lai vīrietis parāda, ko ir apguvis tavas prombūtnes laikā.
 
Kā saglabāt vīrieša darbīgumu?
 • Moderna sadzīves tehnika. Retais vīrietis būs vienaldzīgs pret ļoti mūsdienīgu putekļu sūcēju, tādu pašu ledusskapi. Šādā gadījumā izsaki viņam komplimentus, ka viņš ir gudrs, ka no tehnikas saprot krietni vairāk, kā tu, un ka, piemēram, baidies salauzt moderno putekļu sūcēju, un palūdz, lai viņš izsūc istabas. Pēc šāda komplimentu biruma viņš nespēs atteikt. Tikai atceries – ja izklausīsies kā Olita no Limuzīna, pozitīvu rezultātu vari negaidīt.
 • Slavini un uzmundrini vīrieti. Nebar un neizsmej par to, ko viņš neprot. Saķepuši vārīti makaroni? Piededzis sautējums? Galvenais, ka vispār kaut ko dara. Ierosini nākamās pusdienas gatavot kopā un neuzkrītoši iemāci viņam, kā pareizi izvārīt makaronus un ko iesākt ar sautējumu. Atceries – bez tiešām un pamācošām frāzēm, bet riņķī apkārt. “Padosi, lūdzu, eļļu makaroniem?” Viņš pats pajautās, kāpēc, un tad varēsi pastāstīt šo virtuves triku.
 • Motivē. It kā starp citu pasaki : “Klau, mīļais, man tāds nedaudz neķītrs noskaņojums, ko tu saki par izklaidēm vakarā?”. Viņš diezgan ātri būs uz tava viļņa, un tad saki : “Mjā, tikai šausmīgi daudz darba. Varbūt vari palīdzēt, lai ātrāk tiekam pie mūsu izpriecām?” Un tad viņš labprāt pievienosies tev darbos.
 
Par darbīgiem vīriešiem dīvāna gulšņu vietā!
 
 
Komentāri: 5
 1. Anonīms 4 gadi ago

  Dargā Dieviete, šeit tu apskati tikai vidusmērā vīrieti…!! Ir vīrieši, kuri tā arī pasaka tūlīt esot tuvākajos 6 mēnēšos un tu nevari zināt tas būs pēc nedēļas dienas, stundas vai mēneša…!! Tākā ir virieši kuri nepadodas nekādām mācības viņi ir vienkārši vai nu jāpieņem un ar to jāsadzīvo, ka viņš ir pieradis ka pēc viņa visu kopj, vai arī ar to nesadzīvot…!!

 2. Zuze 3 gadi ago

  Pēc tādiem duraciņiem vīrieši izklaisās izlasot šādu rakstu:)) Cik zinu visu viņi prot un var tikai atsevišķi indivīdi paliek bezkaunīgi, kad pārstāj savu sievieti mīlēt un cienīt.

 3. Gardēde 2 gadi ago

  Laba sadzīves tehnika noteikti ir tā lieta ar kuru var veiksmīgi iepriecināt savu sievieti – https://up-mebeles.lv/sadzives-tehnika/

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?