14 C
Rīga
otrdien, septembris 29, 2020

Izvirtība skolā un skandāls par skolnieces kailajām krūtīm

 

Katilina Juvika (ASV vidusskolas topošā absolvente) nespēja pat iedomāties, kāda iemesla dēļ direktors viņu izsauca uz savu kabinetu, bet, kad uzzināja iemeslu, jutās ārkārtīgi aizskarta.

Izrādās, kāds viņas vidusskolas skolotājs sūdzējies direktoram, ka viņu mulsina un liek neērti justies tas, ka Katilina skolā ieradusies bez krūštura. Starp citu, viņa šo apģērba gabalu nevalkā jau gadiem ilgi, tā vietā izmantojot krūšu galu uzlīmes. Direktors viņai licis doties mājās un apģērbties atbilstoši. Attēlā redzams, cik “neatbilstoši” bija saģērbusies Juvika.

Facebook - Katilyn Juvik
Facebook – Katilyn Juvik

Juvika šo uztvērusi kā pamatīgu aizvainojumu, jo šādi sieviete tiek kaunināta par savu ķermeni. Tajā pat laikā tā ir klaja sievietes ķermeņa seksualizācija, jo vīriešiem brīžos, kad caur kreklu izspiežas krūšu gali, neviens neliek vilkt krūšturus.

Tā pat tā ir skolēnu – sieviešu – diskriminācija, jo šādā veidā tiek paustas raizes par to, vai skolēni – puiši – spēs netraucēti apgūt mācību vielu, un vai sievietes izspiedušies krūšu gali nenovērsīs uzmanību, taču neviens šādas raizes nepauž par skolēnu – sieviešu – iespējām netraucēti apgūt mācību vielu, lai vīriešu krūšu gali nenovērstu uzmanību.

Sapratušas, kas šī ir par netaisnību, Juvikas skolasbiedres dažas dienas vēlāk īstenoja savdabīgu protesta akciju, ierodoties skolā bez krūšturiem. Akcijai pievienojās arī puiši, kas bija uzvilkuši krūšturus.

 

AVOTS

 

Aicinām šodien, 13. oktobrī, pievienoties drosminiecēm un pavadīt dienu bez krūštura, jo 13. oktobris ir starptautiskā diena bez krūštura. Un atcerieties, nevienam nav tiesību jūs kaunināt par jūsu ķermeni un jūs izvēli vilkt vai nevilkt krūšturi!

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!