15.8 C
Rīga
otrdien, jūnijs 6, 2023

Vai Tavs pirmklasnieks jau ir apguvis drošu ceļu uz skolu?

 

28AA072200000578-3080567-image-a-1_1431598232155

Mammas un tēti, ņemiet pie rokas savus bērnus un savlaicīgi kopā izstaigājiet ceļu uz skolu un mājup. 1.septembrī būs jau par vēlu.

Sagatavošanās ceļam uz skolu ir svarīgs un atbildīgs vecāku uzdevums, kurā jāiegulda daudz laika, pacietības un iejušanās spēju. Droša dalība satiksmē jāiemācās gan tiem bērniem, kuri dodas uz skolu kājām, gan tiem, kurus ved ar auto vai sabiedrisko transportu.

Ņemot vērā mūsu pašu un starptautisku pieredzi, esam apkopojuši būtiskākos padomus bērnu sagatavošanai patstāvīgai dalībai ceļu satiksmē.

  • Paredzētais ceļš uz skolu vai autobusa pieturu kopīgi jāizstaigā gan stundu sākuma, gan beigu laikā, jo satiksme var atšķirties.
  • Nelaidiet bērnu vienu pašu tūlīt pēc pirmās skolas dienas un arī vēlāk laiku pa laikam pakontrolējiet, vai viņš izturas tā, kā jūs kopīgi esat mācījušies.
  • Vecāku uzvedība uz ielas bērnu ietekmē visvairāk, tāpēc vienmēr rādiet viņam labu piemēru!
  • Izvēlieties pēc iespējas drošāku ceļu uz un no skolas, pat ja tas ir nedaudz garāks.
  • Paskaidrojiet bērnam, ka arī uz gājēju pārejām ir jābūt uzmanīgam, jo daudzi automašīnu vadītāji neievēro ceļu satiksmes noteikumus.
  • Ja bērns uz skolu dodas ar sabiedrisko transportu, parūpējieties, lai viņš laicīgi iziet no mājas un paspēj līdz pieturvietai bez steigas.
  • Ja tas iespējams, bērnu uz skolu ar auto vediet tikai izņēmuma gadījumos! Ja jums tomēr tas jādara regulāri, tad nekad nepieturiet un negaidiet bērnu autobusu pieturvietās vai tieši skolas priekšā. Lieciet bērnam vienmēr izkāpt un iekāpt nedaudz tālāk no minētajām vietām. Jūsu bērns ar kājām var aiziet nelielu ceļa gabalu kopā ar citiem bērniem. Turklāt tā viņš ātrāk iemācīsies patstāvīgi pārvietoties pa ielām.
  • Izkāpšanai un iekāpšanai mašīnā vienmēr pieturiet tajā ceļa pusē, kurā atrodas skola, lai bērnam nav jāšķērso iela, turklāt vienmēr lieciet bērnam izkāpt un iekāpt mašīnā pa labās puses durvīm.
  • Uzmaniet, lai Jūsu bērns automašīnā vienmēr, arī īsos braucienos, ir piesprādzēts un apgādāts ar sēdeklīti vai paliktni, ja tāds nepieciešams. It īpaši tas attiecas uz reizēm, kad jūs vedat svešus bērnus. Vienmēr paši brauciet piesprādzējušies!
  • Ja Jūs ar citiem vecākiem esat apvienojušies, lai vestu bērnus uz skolu, tad vienmēr vediet tikai tik daudz bērnu, cik Jūs varat nodrošināt ar atbilstošām atbalsta un drošības sistēmām.

Raksu iesaka – file22457477_mana_liels

Avots: valmieraszinas.lv; zebra.lv

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here