12.1 C
Rīga
trešdien, augusts 4, 2021

Kāpēc nedrīkst nosaukt bērnus mirušu tuvinieku vārdos

 

Kāpēc bērnus nedrīkst nosaukt mirušu tuvinieku vārdos – tas interesē daudzus cilvēkus. Vairums vecāku ļoti nopietni izvēlas vārdu tikko dzimušam zīdainim. Tajā pašā laikā viņi izvairās no dažādām situācijām, kas var negatīvi ietekmēt bērna likteni.

Nedod bērnam miruša radinieka vārdu

Kopš seniem laikiem cilvēki uzskatīja, ka mazuli nedrīkst nosaukt tāda cilvēka vārdā, kurš dzīves laikā bijis alkoholiķis, vai arī tāda cilvēka vārdā, kas pārdzīvojis daudzus grūtus pārbaudījumus.

Mūsu senči uzskatīja, ka nosaucot bērnu šāda cilvēka vārdā, viņu atvase var pārmantot mirušā likteni vai raksturu. Jo īpaši vecāki izvairījās no noslīkušu tuvinieku vārdiem, lai nepieļautu, ka bērns nākotnē varētu noslīkt. Bet –  ja aizsaulē aizgājušu radinieku dzīves laikā vienmēr pavadīja  veiksme, viņš bija godīgs un labestīgs, tad bērns, kas nosaukts viņa vārdā, var kļūt par laimīgu cilvēku.

Nevajag nosaukt savu bērnu par godu tēvam vai mātei

Ne visi vecāki ievēro šo noteikumu, tāpēc, piemēram, Krievijā bieži sastopami Aleksandri Aleksandroviči vai Vasiliji Vasiļjeviči. Pagātnē mūsu senči uzskatīja, ka nosaukt bērnu tēva vārdā nav vēlams, jo enerģiju un dzīves ilgumu dēls var pārmantot no tēva.

Pēc ticīgo domām, iemesls ir tāds, ka katram vārdam ir savs sargeņģelis, un gadījumā, ja tēvam un dēlam ģimenē ir viens vārds,  tēvs nevarēs aizsargāt visus ģimenes locekļus. Lai gan ir vairāki gadījumi, kad maģisku mērķu vārdā sievietes devušas savu vārdu meitai, ticot, ka nākamais bērns ģimenē būs puika.

Kāpēc nav vēlams bērnu nosaukt bijušā partnera vai slavenības vārdā

Pat ja šis cilvēks ir veiksmīga slavenība un viņu dievina teju visa pasaule, tev nevajadzētu bērnam dot viņa vārdu. Bērna vārdam ir jāstimulē viņa attīstība, nevis jāuzliek emocionālais slogs, ko rada viņa nosaukšana populāra cilvēka vārdā.

Vārda došana par godu īpašiem notikumiem

Vairāki vecāki vēlas dot savam bērnam īpašu vārdu, kāds nebūs nevienam. Tāpēc viņi nosauc savas atvases par godu īpašiem notikumiem, piemēram, par Oktjabrinām vai Olimpiādām. Šādi vārdi vairumā gadījumu rada neizpratni citu pieaugušo vidū, bet citi bērni sāk zēnu vai meiteni ķircināt un izdomāt viņiem aizvainojošas iesaukas.

Mazuļa vārdu mainīt nedrīkst

Bērns kopā ar vārdu saņem ne tikai svarīgas īpašības un rakstura iezīmes, bet arī savu likteni. Gadījumā, ja vecāki nomaina viņa vārdu, šis notikums var radikāli mainīt viņa dzīvi un ne vienmēr labvēlīgā virzienā. Taču jāatzīmē, ka vārda maiņa dažkārt var nākt arī par labu. Ja mazulis ir bijis ļoti slims un viņam tiek dots cits vārds, viņa dzīves gājums mainās un sākas atveseļošanās process.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!