1.7 C
Rīga
piektdien, 19 aprīlis, 2024

Pazīmes, ka jūs iznīcināt savas attiecības

17/03/2021 10:22
 

Dažas attiecības var “sabrukt” vienas nakts laikā, lielākā daļa no tām sabrūk pakāpeniski. Dažreiz mēs paši attiecības “graujam”: ar saviem ikdienas sīkajiem strīdiem. Pārbaudiet sevi: vai jūs darāt to pašu?

Jūs prasāt partnerim kaut ko vairākas reizes

Cik reizes dienā jūs varat atgādināt savam laulātajam iznest atkritumus? Vairāk par divām reizēm? Izskatās, ka jums ir saskarsmes problēmas. Jūs varat lūgt partnera palīdzību tikai vienu vai divas reizes, bet ja prasāt vairāk, tad lūgums pārvēršas par vaimanāšanu. Nav jēgas partnerim pastāvīgi atgādināt, labāk mierīgi uzzināt, kas notiek un kāpēc viņš tevī neieklausās.

Nebaidieties jautāt, kāpēc jūsu partneris šobrīd nav gatavs jums palīdzēt. Ir svarīgi to izdarīt, nepaceļot balsi, un esiet gatavs kopīgiem lēmumiem. Ir arī noderīgi izmantot pozitīvas emocijas: tā vietā, lai paliktu pie tā, ko nedara jūsu partneris, mēģiniet viņu pamanīt un uzslavēt par to, ka viņš dara kaut ko jums patīkamu.

Jūs bieži vainojat savu partneri

Vai arī atgādiniet viņam par to, kas viņam jādara. Tas cilvēkam rada sajūtu, ka viņu kontrolē un ka otra pusīte cenšas noķert katru viņa kļūdu. “Tu nenoliki savas mantas vietā”, “Tevis dēļ mājās visu laiku ir haoss”, “Tev vajadzēja paņemt apavus no remonta” – mēģiniet izslēgt šādas frāzes no savas komunikācijas, ja jūsu attiecības ir dārgas priekš jums. Labāk mēģiniet izrādīt savas jūtas. Piemēram, “Es esmu dusmīgs, ka tu atkal izmētā savas lietas”, “Man žēl, ka mēs nespējam uzturēt kārtību mājās” utt. Šādas frāzes parāda, ka jūs esat aktīvs sarunas biedrs, nevis kritiķis.

Jūs uzvedaties kā vecāks nevis kā partneris

Ja jūs pastāvīgi kritizējat, atrodat vainu savā partnerī, kontrolējat viņu, visticamāk, viņš jutīsies slikti. Un jūs savukārt jutīsiet zināmu varu pār viņu. Tas kaitē attiecībām, jo ​​liek zaudēt partnerības sajūtu. Mēģiniet atbrīvoties no “priekšnieciskā” tona, sarunājoties ar savu dzīvesbiedru, atcerieties – viņš ir tāds pats pieaugušais kā jūs. Jūs abi esat komanda, kas strādā pie kopīgiem mērķiem – labām attiecībām, ģimenes finansiālās stabilitātes utt.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.