13.7 C
Rīga
ceturtdien, augusts 11, 2022

Iemesli, lai svinētu Jauno gadu pat tad, ja nav noskaņojuma

Dieviete.lv
 

Ko darīt, ja šķiet, ka nav svētku noskaņas, bet tomēr būtu vērts kaut kā norādīt uz pāreju no vecā uz jauno gadu? Tiek uzskatīts, ka ir nepieciešamas svētku svinības sagaidot Jauno gadu, pat ne lielas svinības.

Simbolisks pavērsiens

Dažiem no mums ir vajadzīgs iemesls, lai sāktu kaut ko jaunu. Piemēram, pirmdiena. Vai arī šeit – Jaunā gada sagaidīšana. Tādējādi rodas zināms sākumpunkts, kuram var sagatavoties jau iepriekš – psiholoģiski, pirmkārt. Padomājot par to, tas nav sliktākais variants: galu galā pārmaiņas dzīvē notiek visu laiku. Tātad, vai nav labāk viņus vadīt un kontrolēt, nekā vienkārši skatīties, kā viss notiek.

Iemesls atbrīvoties no visa vecā

Visās kultūrās ir rituāli, kā atbrīvoties no vecā gada pēdējās dienās vai pat aizejošā gada stundas. Ja jums vajadzēja iemeslu pārskatīt un izmest visu, kas traucēja jūsu dzīvei, tad šeit tas ir. Viss, kas padarīja neiespējamu būt laimīgam, viss, kas aizņēma daudz vietas, bija noklāts ar putekļiem un apgrūtināja elpošanu. Pārbaudīts: uzreiz kļūs vieglāk. Morāli, fiziski un emocionāli. Un vecā vietā vienmēr nāk jaunais. Tas arī ir zināms jau sen.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here