3.3 C
Rīga
sestdien, septembris 18, 2021

Jautājumi, kurus sievietes kautrējas uzdot savam ginekologam

 

Mēs esam pārliecinātas, ka ne visas ar sieviešu veselību saistītās problēmas var viegli apspriest ar ginekologu. Tomēr ir daži jautājumi, kurus sievietes kautrējas jautāt savam ginekologam.

Vai var palikt stāvoklī menstruāciju laikā?

Daudzas sievietes ir pārliecinātas, ka menstruāciju laikā nav iespējams iestāties grūtniecība. Tomēr joprojām pastāv koncepcijas iespēja. Sievietēm ar regulāru menstruālo ciklu olšūnas nobriešana un izdalīšanās notiek cikla vidū. Ja tas ir īss (piemēram, 22 dienas), tad dienas, kurās palielinās koncepcijas iespējamība, tuvojoties menstruācijām (7-9 dienas).

Stresa, saaukstēšanās rezultātā, bieži mainoties klimatam un laika joslām, ovulācija var mainīties un notikt vēlāk: piemēram, nevis 14.-15., Bet no 21. līdz 29. dienai. Ja vienlaikus notiek neaizsargāts dzimumakts, tad olšūna var satikties ar spermu tieši pirms menstruācijas vai menstruāciju laikā.

Vai var ar seksu nodarboties menstruāciju laikā? Kādi ir mīnusi?

Galvenais iemesls, kāpēc menstruāciju laikā nevajadzētu nodarboties ar seksu, ir tas, ka ievērojami palielinās infekcijas risks dzemdē. Dzemdes kakls ir nedaudz atvērts menstruāciju laikā, tieši no tās izdalās asinis. Saskaņā ar medicīniskajiem datiem, ja sievietei ir infekcijas un baktēriju slimības, tad šajā periodā tās saasinās.

Dzimumakts menstruāciju laikā ir bīstams arī tādas parādības dēļ kā reflukss – nedabisks šķērslis asins plūsmai un to stumšana pretējā virzienā ar partnera dzimumlocekļa palīdzību. Tas ir pilns ar endometriozi, kas nākotnē var radīt negatīvas sekas sieviešu veselībai, galvenokārt neauglību. Var tikt traucēta arī menstruālais cikls, ko papildina stipras krampjveida sāpes vēdera lejasdaļā.

 

1 KOMENTĀRS

  1. Vai tiesam sadi jautajumi kadai vel jaaspriez ar dakteriem slakteriem kurus sabiedriba neciena arvien vairak no kuriem manuprat butu jabeg pa gabalu..kadreiz grutniecei pat analgins nebija ieteicans bet tagad pat mrs covidpote veseliga un ieteicama no kuram ne tikai bkaknes bet ari nave iestajas…cik gan zemu ir kritusi uzpurktie arsti pardevusues ka tadi pedejue mesli….visus jautajumys un atbildes kas atiecas uz ginekologiju var atradt internetaa medicinas enciklopediha un gramatas..man ciea pret arstiem zudusi uz neatgruesanos..pie tiem neeju..nav vajadzibas..

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!