0 C
Rīga
sestdien, novembris 27, 2021

Kāpēc āda ātri apdeg saulē

 

Dažiem saulainās vasaras dienas nes milzīgu prieku, citiem – vasaras dienas beidzās bēdīgāk. Šajā gadījumā daudzi cilvēki saulē spēcīgi apdeg un vēlāk tas atstāj sekas uz visu ķermeni.

Saules apdegumi nav bīstami cilvēkiem, tā ir dabiska ķermeņa reakcija uz ilgstošu UV staru iedarbību. Cilvēka ķermenis ir pasargāts no UV stariem. Tas ražo melanīnu, tumšu pigmentu. Āda kļūst mazāk aizsargāta.

Pigmenta ražošana ilgst no 1 līdz 3 dienām. Uz ādas sāk parādīties iedegums. Ir vērts piebilst, ka cilvēkiem ar bālu ādu ir mazāk melanīna, tāpēc tie ātrāk apdeg saulē. Viņiem pietiek pavadīt 10 minūtes zem saules.

Visspēcīgākos apdegumus var iegūt karstā vasaras dienā no pulksten 10:00 līdz 14:00. Apdegumus var iegūt pat mākoņainā dienā. Āda sāk sarkt, niezēt un sāpēt. Sauļošanās cienītāji daudz laika pavada saulē, lai iegūtu ne tikai tumšu ādas toni.

Kā izrādījās, sauļošanās veicina D vitamīna ražošanu. Tieši šis vitamīns palīdz cīnīties ar depresiju. Lai iegūtu nepieciešamo “devu”, vairākas reizes nedēļā ieteicams pavadīt 10-15 minūtes zem saules.

Nevajadzētu pilnībā atteikties atrasties zem saules. Sauļoties vajag mēreni. Tiem, kam ir bāla āda, pirmajās karstajās dienās ieteicams valkāt kreklus ar garām piedurknēm, cepuri un saulesbrilles.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!