13 C
Rīga
pirmdien, septembris 27, 2021

Rimi uzstāda pirmo taromātu dzērienu iepakojuma nodošanai

Rimi Latvia
 

Uzsākot dzērienu depozīta sistēmas ieviešanu Rimi veikalos, mazumtirdzniecības tīkls Rimi sadarbībā ar SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” (DIO) 14. septembrī uzstādījis pirmo taromātu. Tas no 1. februāra sāks darboties Rimi Biķernieku ielā 21, Rīgā, nodrošinot klientiem iespēju nodot stikla, PET pudeles un metāla skārdenes*.

Sākot no 13. septembra,nedēļas laikā visā Latvijā tiks uzstādīti ap 40 taromātu, uzsākot pakāpenisku taromātu ieviešanu, lai līdz 1.februārim ar taromātiem aprīkotu 800–1000 dzērienu iepakojuma pieņemšanas vietas.Taromātā  Biķernieku ielas Rimiun vēl vairāk nekā 100 citos veikalos visā Latvijā no 1. februāra pircēji varēs ievietot iztukšotus un nebojātus dzēriena iepakojumus, saņemot par katru nodoto iepakojumu kuponu 10 centu vērtībā, ko atprečot varēs jebkurā Rimi veikalā. Savukārt dzērienu iepakojumi no taromātiem tiks nogādāti DIO tālākai apstrādei. Paredzēts, ka ar taromātu palīdzību Rimi veikalos būs iespējams savākt un pārstrādāt vairāk nekā 100 miljonu iepakojumu vienību gadā.

Depozīta sistēma ir ilgi gaidīts risinājums, kas ļaus samazināt piesārņojumu Latvijas dabā un veicinās iepakojuma pārstrādi.

“Videspiesārņojums ir viena no 21. gadsimta izaicinošākajāmproblēmām, tāpēcdepozītasistēmas ieviešana ir liels ieguvums Latvijas sabiedrībai. Šī sistēma radīs papilduiespējas aktīvi piedalīties apkārtējāsvides aizsardzībā, turklāt ekonomiski stimulēs pārstrādājamo dzērienuiepakojumu nodošanu, tādējādi pozitīvi ietekmējot cilvēku paradumus,”komentēvides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrsArtūrs Toms Plešs.

Rimi pastāvīgi ievieš videi draudzīgākus risinājumus produktu uzglabāšanai un iepakošanai, strādā pie energoefektīvākas veikala vides, nodrošina kvalitatīvāku un veselīgāku pārtikas piedāvājumu, kā arī dod iespēju klientiem būt sociāli atbildīgiem un šķirot atkritumus, ziedot un palīdzēt citiem. Iesaiste depozīta iepakojuma pieņemšanā ir secīgs un sistemātisks darbs cīņā ar klimata pārmaiņām un ilgtspējīgu ieradumu iedzīvināšanā sabiedrībā.

“Kā lielākais mazumtirgotājs Latvijā mēs apzināmies savu atbildību un iespējas izglītot sabiedrību un veicināt veselīgu un ilgtspējīgu ieradumu attīstību, lai visi kopā mazinātu ietekmi uz vidi. Plānojot taromātu atrašanās vietas, galvenokārt vadījāmies pēc tā, lai klientiem izmantoto pudeļu nodošana būtu ērta un kļūtu par viņu ikdienas ieradumu tāpat kā iepirkšanās Rimi,” stāsta Rimi Latvia valdes priekšsēdētājsValdis Turlais.

Par Rimi Latvia

Rimi Latvia ir vadošais pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmums Latvijā ar vairāk nekā 130 dažādu formātu veikaliem visā Latvijā (Rimi Hyper, Rimi Super, Rimi Mini un Rimi Express).  Kopš 2019. gada darbību uzsācis arī Rimi e-veikals, nodrošinot ērtu produktu iegādi internetā un piegādi vairākos Latvijas reģionos. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 6500 darbinieku. Rimi misija ir atbalstīt veselīgas un videi draudzīgas izvēles, padarot katru dienu arvien labāku mūsu pircējiem. Rimi Latvia ir daļa no uzņēmuma Rimi Baltic, kas apvieno vairāk nekā 280 Rimi veikalu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Vairāk: https://www.rimi.lv/

 

1 KOMENTĀRS

  1. Ar to plastmasu un cilveku bezatbildibu ir skumji..cukmeni nekaunas mezos izmest maisus ar pudelem..atkritumiem tas ertak un tuvak pue tam pa celam..briesmigs paskats un skumji kad mezi celmalas parversas par izgaztuvem..nezinu vai kads izmantos sos taromatus..bet butu jau labi..tikai man ir aizdomas ka driz cilvekiem vairs nebus ne darba ne naudas ..ne ko eest neko dzert…levits kaut ko muldeja ka par daudz mes edod in dzerot

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!