-2 C
Rīga
otrdien, janvāris 26, 2021

Viss, kas tev jāzina par savu vagīnu. 2. daļa.

 

Šai delikātajai vietai ir tik daudz dažādu nosaukumu un iesauku kā nevienai citai sievietes ķermeņa daļai, tai piemīt pašārstēšanās spējas, un tā var sagādāt neskaitāmus prieka un labsajūtas pilnus mirkļus, pat nepieminēsim tās nenovērtējamo nozīmi bērna nākšanā pasaulē. Tomēr tajā pašā laikā daudziem vagīna ir kā liels noslēpums. Uzzini dažus interesantus faktus par savu V zonu!

Tev sāp tur lejā?

Divas reāli sastopamas, bet līdz galam neizskaidrojamas parādības, kas sievietēm rada nopietnu diskomfortu.

Vagīnisms. Tas nozīmē, ka vaginālajos muskuļos notiek nekontrolējamas kontrakcijas, padarot seksu, tampona ievietošanu vai pat ginekologa veikto apskati grūtu vai vispār neiespējamu. Ārstēšanā tiek izmantota fizioterapija un/vai konsultācijas pie psihoterapeita, taču bieži vien, it īpaši pašā sākumā, tas situāciju var padarīt tikai vēl sliktāku, jo sievietes tik ļoti uztraucas un pārdzīvo par notiekošo, ka tādējādi atveseļošanās process var tikt bremzēts.

Vulvodinija. Tās ir dzelošas un asas sāpes ārējos dzimumorgānos vai tik liels jutīgums, ka tiešs pieskāriens ir neizturams. Šai problēmai nav redzamu pazīmju, un ginekologs to parasti diagnosticē pēc tam, kad ir izslēgtas visas iespējamās saslimšanas vai infekcijas, piemēram, vaginālā kandidoze jeb piena sēne. Sāpes var palīdzēt mazināt antidepresanti.

Avots: medicīnas doktore Karola Livoti.

Mākslīgais skaistums?

Daži ārsti uzskata, ka intīmā ķirurģija (vagīnas dizains) var palīdzēt izjust daudz lielāku baudu seksa laikā un uzlabot vagīnas izskatu, taču šāda tipa ķirurģiskā iejaukšanā reti kad ir medicīniski nepieciešama un atsevišķos gadījumos var pat izraisīt nervu bojājumus. (Turklāt mums šķiet, ka šī patiešām ir tā vieta sievietes ķermenī, kurai nav nepieciešami nekādi uzlabojumi.) Piedāvājam dažas no tā sauktajām korekcijām.

Vagīnas atjaunošana (vaginoplastika). Tā paredzēta sievietēm, kas sūdzas, ka viņu vagīna ir pārāk “vaļīga”, lai gūtu prieku no seksa. Operācijas laikā vagīna ķirurģiski tiek sašaurināta. Patiesībā pētījumi nav pierādījuši, ka sievietes, kurām ir veikta šī operācija, izjustu lielāku baudu seksa laikā.

Mazo un lielo kaunuma lūpu plastika (labioplastika). Tas nozīmē iekšējo vai ārējo kaunuma lūpu samazināšanu, kā arī šī operācija tiek veikta, lai kaunuma lūpas padarītu simetriskas. Taču jāatgādina, ka asimetrija ārējos dzimumorgānos ir norma.

G-punkta injekcija. Šīs procedūras laikā, veicot kolagēna injekciju, tiek palielināts G-punkts. Tam vajadzētu padarīt izjūtas seksa laikā daudz intensīvākas. Injekcijas iedarbība ilgst apmēram četrus mēnešus, tomēr šīs procedūras efektivitāte tiek apšaubīta.

Jaunavības plēves atjaunošana (himenoplastika). Ar šo operāciju tiek atjaunota jaunavības plēve, tādējādi sievietei rodas iespēja atkārtoti izjust nevainības zaudēšanu. Hmm… sāpes, asinis un tā neveiklā sajūta vēl vienu reizi? Mūs, lūdzu, nepierakstiet!

 

Teksts:  Zoë Ruderman.

 

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!