21.gadsimta cilvēka ikdiena ir saspringta un darbīga, kas iespaido dzīvesveidu un uzturu. Izvēlēties veselīgu pārtiku mēdz kļūt problemātiski, jo darba ir daudz, bet laika vienmēr pietrūkst. Visbiežāk neveselīgie ēdieni satur augstu kaloriju daudzumu, taukus un cukuru, kas padara tos garšīgus un tie kārojas daudz vairāk. Veselīgam ēdienam ir vairāk bonusu, un tas var būt ļoti garšīgs!

Zināšanas par pareizo produktu lietošanu uzturā, palīdzēs izvairīties no ēdieniem, kuri nesatur nekādas uzturvielas vai vitamīnus. Izdarot šo izvēli, tu dosi sev iespēju dzīvot labāk, ilgāk un izvairīties no veselības problēmām nākotnē. Šeit ir daži padomi, kas var palīdzēt cīņā ar našķiem!

Kad vasaras sezona vairs nav aiz kalniem, veselīgs uzturs neļaus pieņemties svarā un palīdzēs saglabāt labu formu. ‘’Ēd, dzer un esi vesels: Hārvardas Universitātes ceļvedis uz veselīgu dzīvesveidu’’ tic, ka ēdot neveselīgus un kaloriju bagātus ēdienus ir liekā svara izraisītājs. Lietojot uzturā produktus, kuri nesatur nepieciešamās barības vielas, atstāj mazāk vietu ēdieniem, kuri ir uzturvielu bagātīgi. Šādi cilvēks zaudē vielas, kuras ir nepieciešamas augšanai, kauliem un veselībai.

Mēs visi vēlamies izskatīties labi un skaisti, bet Ievērojot neveselīgu, ātro uzkodu, tauku un cukuru piepildītu diētu, šī vēlēšanās var nepiepildīties. Ēdot neveselīgi, tu neatstāj vietu dārzeņiem un augļiem. Grāmata ‘’Dr. Perikona 7 skaistuma, veselības un ilga mūža noslēpumi’’ raksta, ka veselīgs uzturs ir ceļš uz labu izskatu. Ēdot taukiem bagātus, cukurotus un eļļainus ēdienus var izraisīt sausu ādu, trauslus nagus un neveselīgus matus. Toties, ēdot veselīgi, var veicināt ādas jaunību, svaigumu un mirdzumu. Lietojot uzturā olīveļļu, lasi, riekstus, zaļumus un dārzeņus, palīdzēsi uzturēt ādu, matus un nagus veselīgā stāvoklī.

Našķi ir vilinoši, bet ir vērts padomāt par to, kā tie ietekmē veselību. Lai cilvēka ķermenis attiecīgi funkcionētu un būtu sabalansēts, tas paļaujas uz vitamīniem un minerālvielām. Ja tam netiek sniegts pietiekošs daudzums šo barības vielu, tas var krasi ietekmēt veselību un pašsajūtu. Ēdot dārzeņus, barības vielām un vitamīniem bagātus ēdienus, tu palīdzēsi ķermenim saglabāt labu stāvokli un stiprināsi savu imunitāti. Tādi ēdieni kā auzu pārslas, rieksti un āboli, kuri satur augstu šķiedrvielu daudzumu, pasargās ķermeni no bojājumiem un slimībām. Grāmata ‘’Veselīgi ēdieni: Fakti pret izdomājumiem’’ liecina, ka lietojot uzturā mellenes, brokoļus un mandeles var palīdzēt izvairīties no dažādu tipu vēža saslimšanas.

Lai arī kā pirms gulētiešanas kārotos vēl kādu neveselīgu gardumu, tie spēj ietekmēt arī garīgo veselību, kas ir labs iemesls, lai no tiem atteiktos. Tie nesatur vielas, kas pavairo laimi un produktivitāti, tāpēc vari justies slinks un noguris. Gerijs Nulls savā grāmatā: ‘’Ēdiens-Ķermenis-Garastāvoklis-Prāts: Barības vielu un atmosfēras metode un tās iespaids uz garīgo veselību un fizisko labsajūtu,’’ raksta ka ēdieni, kurus lieto savā uzturā, iespaido tavu garastāvokli, kā arī skatu uz dzīvi. Ja nākas kādu satikt un esi izbrīnīts par viņa pozitīvismu, noteikti zini, ka viņa uzturs ir bagātīgs un veselīgs. Antioksidanti augļos un dārzeņos ir ļoti svarīgi šajā procesā – Omega 3, kas atrodama mandelēs un lasī, krasi ietekmē smadzeņu darbību un uzlabo garīgo labsajūtu. Toties, neveselīgā pārtika dara tieši pretējo, neļaujot smadzenēm kārtīgi funkcionēt un atņemot nepieciešamās barības vielas.

Ēd veselīgi, esi skaists, laimīgs un priecīgs. Izvēlies dārzeņus un piever acis uz kūciņu reklāmām!

 

Avots: Livestrong.com

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?