23 C
Rīga
otrdien, jūnijs 28, 2022

12 zelta likumi laimīga bērna audzināšanā, kas jāzina vecākiem

 

ss_kids

 

Sievietes ļoti bieži pilnībā pazūd ikdienā, aizmirstot par savām interesēm un aizraušanos, tiklīdz dzemdē bērnu. Esmu sagatavojusi tev 12 zelta likumus bērna audzināšanā, kas jāievēro katrai mammai, ja viņa grib atgūt līdzsvaru.

Esi aizrautīga

Nepamet savas aizraušanās un intereses tikai tāpēc, ka tev ir piedzimis bērns. Atrod laiku sev un tam, ko mīli darīt. Atrod veidu savā dienas kārtībā iekļaut lasīšanu, nodarbošanos ar sportu vai teātra apmeklējumu. Tā tu kļūsi laimīgāka un savam bērnam interesantāka.

Neesi mocekle

Bērniem tas nav vajadzīgs un viņi nekad neprasa no savām mātēm, lai tās uz saviem pleciem nestu visas mokas. Ja tev nepieciešams pabūt vienai, nosēdini savus bērnus pie televizora, vai arī atstāj tos ar tēti, ja vēlies satikties ar draugiem vai vecākiem.

Netiecies pēc ideālā

Dzīve ir juceklīga un pilna ar pārsteigumiem. Tieši tāpēc tiekšanās pēc ideālā ir slikta doma. Pēc bērna piedzimšanas dzīve kļūs vēl neprognozējamāka. Samierinies ar to, ka mājā nekad nebūs pilnīga tīrība, kaut kas pastāvīgi plīsīs un izlīs.

Atbrīvojies no vainas apziņas

Pēc tam, kad būsi izvēlējusies: palikt mājās ar bērnu vai atgriezties darbā, centies nepārdzīvot par savu izvēli. Tu tāpat dari visu, ko vari. Neviens nav ideāls, bet sevis šaustīšana ir veltīga laika izšķiešana.

Esi pacietīga

Bērna audzināšana nav viegls darbs. Bērni vienmēr ir skaļi un ļoti prasīgi. Kad sāksi zaudēt pacietību, dziļi ieelpo un pacenties saprast, ka bērniem vajadzīga tava palīdzība un sapratne.

Ieklausies savā bērnā

Vienmēr uzmanīgi klausies. Mēs tiecamies uzskatīt, ka zinām vairāk nekā mūsu bērni, tāpēc mums ir grūti viņos ieklausīties. Bez tam, mēs bieži uzvedamies kā konsultanti, kuri nekavējoties piedāvā savus pakalpojumus. Kaut gan no mums tiek prasīts tikai tas, lai mēs klausītos.

Esi mamma nevis draugs

Uzstādi noteiktas robežas. Mūsdienās mēs nozīmīgus lēmumus pieņemam kopā ar bērniem, bet bērniem mēs joprojām esam vajadzīgi neskatoties uz noliktajām robežām. Mums bērni jāuzklausa un tie jāciena, bet mēs neesam viņu vienaudži.

Iemāci bērnam vienkāību

Iemāci savam bērnam nesaistīt laimi ar materiālo bagātību daudzumu. Jo bērns ir jaunāks, jo ticamāk, ka viņš tevī ieklausīsies.

Neuzspied savu viedokli

Ja tu gribi, lai tavs bērns būtu veiksmīgs un pilnībā izmantotu savu potenciālu, neuzspied pārāk savu viedokli, bet vienkārši mierīgi attiecies pret viņa panākumiem skolā.

Iemāci viņam mīlēt pašam sevi

Augsts pašvērtējums ir visvērtīgākā dāvana, kādu vien vecāki spēj sniegt saviem bērniem. Cilvēks ar augstu pašvērtējumu neļaus pret sevi slikti izturēties, spēs būt laimīgs un pilnībā izmantos savu potenciālu. Kā iemācīt bērnam sevi cienīt? Saki viņam, ka tu viņu cieni, pavadi laiku kopā ar viņu, runā un klausies viņā.

Iemāci bērnam patstāvību

Katrā savas attīstības etapā tavam bērnam jāmācās kaut ko darīt patstāvīgi. Ja tu sāc viņam palīdzēt, tad velc viņu atpakaļ. Atļauj savam bērnam darīt to, kas viņu aizrauj, tā tu palīdzēsi viņam kļūt patstāvīgākam.

Smejies un gūsti gandarījumu

Pacenties neieslīgt ikdienas rūpēs un raizēs. Neaizmirsti atslābināties un izbaudīt dzīvi. Tavs bērns dod tev brīnišķīgu iespēju tev atgriezties bērnībā un darīt to, ko tu, kā pieaugušais, nedarītu. Izmanto šo iespēju.

Smejies kopā ar savu bērnu un lai tas, ka esi mamma, kļūst par tavu vislielāko laimi pasaulē! Bet nekad neaizmirsti par savām interesēm un aizraušanos, lai tavs bērns varētu tevi apbrīnot!

 

 

5 KOMENTĀRI

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your comment!
Please enter your name here