322453

Reiz dzīvoja puisis ar sliktu raksturu. Tēvs iedeva viņam maisu ar naglām un teica, lai puisis iedzen vienu naglu vārtu stabā ikreiz, kad zaudē pacietību vai sastrīdas ar kādu. Pirmajā dienā viņš vārtu stabā iedzina 37 naglas. Nākamajās nedēļās viņš iemācījās kontrolēt iedzīto naglu skaitu, samazinot to ar katru dienu. Viņš saprata, ka vieglāk ir kontrolēt sevi, nekā dzīt naglas. Beidzot pienāca diena, kad puisis vārtu stabā neiedzina nevienu naglu. Tad viņš aizgāja pie tēva, lai paziņotu viņam šo jaunumu.

Tad tēvs teica puisim, lai tas izvelk vienu iedzīto naglu katru reizi, ka viņš nezaudēs pacietību. Beidzot pienāca diena, kad puisis varēja tēvam paziņot, ka ir izvilcis visas stabā iedzītās naglas. Tēvs aizveda dēlu līdz vārtiem un teica: “Dēls tu esi uzvedies lieliski, tomēr paskaties cik daudz caurumu ir palikuši vārtos.” Vairs nekad tie nebūs tādi paši kā agrāk. Kad tu ar kādu strīdies un sarunā nepatīkamas lietas, tu atstāj viņam tādas pašas rētas, kā tās uz vārtiem. Vari ietriekt cilvēkam krūtīs nazi un pēc tam to izvilkt, bet tur vienmēr paliks rēta. Un vairs nebūs svarīgi cik reizes lūgsi piedošanu. Rēta paliks. Rēta, kas cirsta ar vārdiem, sāp tikpat ļoti kā fiziska rēta.

Avots: Stāsts pārdomām

 
4 Comments
 1. astrīda 5 gadi ago

  Daudzreiz ar vārdiem cirsta brūce sāp vēl stiprāk un ilgi , ilgi …..

 2. Raivo 4 gadi ago

  Iesledz pofigismu un busi ciets kaa kauls.nu jau 47 gadi…kops childhood..

 3. kindzulis 4 gadi ago

  Ļoti pamācošs pastāsts….

 4. peleks 4 gadi ago

  fiziska brūce pasāp, sadzīst, aizmirsta, vārdiem cirsta sāp, ilgi un dikti.. un ja pareizi iecirsta, tad visu mūžu sāpēs…

Leave a reply

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?