322453

Reiz dzīvoja puisis ar sliktu raksturu. Tēvs iedeva viņam maisu ar naglām un teica, lai puisis iedzen vienu naglu vārtu stabā ikreiz, kad zaudē pacietību vai sastrīdas ar kādu. Pirmajā dienā viņš vārtu stabā iedzina 37 naglas. Nākamajās nedēļās viņš iemācījās kontrolēt iedzīto naglu skaitu, samazinot to ar katru dienu. Viņš saprata, ka vieglāk ir kontrolēt sevi, nekā dzīt naglas. Beidzot pienāca diena, kad puisis vārtu stabā neiedzina nevienu naglu. Tad viņš aizgāja pie tēva, lai paziņotu viņam šo jaunumu.

Tad tēvs teica puisim, lai tas izvelk vienu iedzīto naglu katru reizi, ka viņš nezaudēs pacietību. Beidzot pienāca diena, kad puisis varēja tēvam paziņot, ka ir izvilcis visas stabā iedzītās naglas. Tēvs aizveda dēlu līdz vārtiem un teica: “Dēls tu esi uzvedies lieliski, tomēr paskaties cik daudz caurumu ir palikuši vārtos.” Vairs nekad tie nebūs tādi paši kā agrāk. Kad tu ar kādu strīdies un sarunā nepatīkamas lietas, tu atstāj viņam tādas pašas rētas, kā tās uz vārtiem. Vari ietriekt cilvēkam krūtīs nazi un pēc tam to izvilkt, bet tur vienmēr paliks rēta. Un vairs nebūs svarīgi cik reizes lūgsi piedošanu. Rēta paliks. Rēta, kas cirsta ar vārdiem, sāp tikpat ļoti kā fiziska rēta.

Avots: Stāsts pārdomām

Atstāt komentāru

4 Komentāri ieslēgt "Šis noteikti ir jāizlasa katram! Stāsts, kas iespējams mainīs jūsu dzīves uztveri"

avatar
jaunākie vecākie visvairāk balsoja
astrīda
Viesis
astrīda

Daudzreiz ar vārdiem cirsta brūce sāp vēl stiprāk un ilgi , ilgi …..

Raivo
Viesis
Raivo

Iesledz pofigismu un busi ciets kaa kauls.nu jau 47 gadi…kops childhood..

kindzulis
Viesis
kindzulis

Ļoti pamācošs pastāsts….

peleks
Viesis
peleks

fiziska brūce pasāp, sadzīst, aizmirsta, vārdiem cirsta sāp, ilgi un dikti.. un ja pareizi iecirsta, tad visu mūžu sāpēs…

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, [email protected] 2018

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?