vasaras festivālu modes tendences

Baudīsim vasaru skaļi, jautri un stilīgi – karstākais mūzikas festivālu laiks jau gandrīz klāt! Kādas ir šīs vasaras festivālu modes aktualitātes?

Kādas ir galvenās stila tendences? Kādus aksesuārus vajadzētu izvēlēties? Kādai frizūrai un kosmētikai dot priekšroku? Atbildes uz šiem un vēl citiem jautājumiem palīdz rast tirdzniecības centrs “Domina Shopping” sadarbībā ar stilisti un imidža dizaineri Elīnu Štobi, zīmola QooQoo radītāju Aļonu Bausku, modes ekspertu Denisu Ševeļovu un skaistuma blogeri Lauru Valutu.

Boho un hipiju stils it visā

“Apmeklējot vasaras festivālus, iesaku izvēlēties savu personību raksturojošu apģērbu, piemēram, dumpinieciskā rokzvaigzne – ādas bikses vai svārki kopā ar kādu interesantas apdrukas T-kreklu, smagnēji apavi, mazliet izpūrušu matu efekts, pārliecinoši aksesuāri, bārkstis, bārkstis it visur – gan ādas jakai, gan svārkiem, apavos!” saka stiliste un imidža dizainere Elīna Štobe, kur veido vizuālo tēlu tādiem Latvijā populāriem mūziķiem kā Jānim Stībelim, Ievai Kerēvicai, Antrai Stafeckai, Aijai Andrejevai, Emīlam Balcerim un citiem. Viņi piebilst, ka “noteikti šovasar kaut vienu dienu jāietērpjas hipiju stila virzienā – kļošenes, lakati, tamborējumi, apaļas saules brilles, plāni batista auduma krekli vai kleitas”.

“Boho stils viennozīmīgi šovasar ir galvenā aktualitāte arī festivālu matu sakārtojumos un grimā”, uzsver stiliste un skaistuma blogere Laura Valuta. “Smalkas bizes starp viļņainiem matiem vai nedaudz izpūrušas copes un minimāls grims – tās pamatā ir starojoša āda, kuru panāk, izmantojot bronzerus un izgaismotājus. Šādu grimu izcili papildinās matētas lūpu krāsas, kuras var atrast, piemēram, plašajā Inglot kosmētikas veikala piedāvājumā”, piebilst L.Valuta.

Vasaras festivāli ir lieliska iespēja izpaust savas radošās idejas tēla veidošanā, ir pārliecināta zīmola QooQoo radītāja Aļona Bauska. Arī viņa iesaka iedvesmoties no 60-to gadu hipiju zēnu un meiteņu tēliem festivālā Woodstock: “No šīs dekādes smēlos idejas arī savas kolekcijas Wild Child radīšanai”. Šogad man ļoti imponē plīvojošie halāti ar skariņām, kas labi sader ar crop-top, trapecveida zamšādas un džinsu svārkiem, kā arī ar QooQoo legingiem, kas pieejami veikalā Paviljons.

Arī modes eksperts un blogeris Deniss Ševeļovs festivāla tēlu iesaka veidot romantiskā “puķu bērnu” stilā: “Meitenēm iesaku izvēlēties garas tamborētas vestes ar bārkstīm, blūzes ar atsegtu plecu un ziedu apdrukas ar baltiem mežģīņu šortiem. Bet puišiem viņš iesaka izvēlēties vienkāršu topu, atpogātu kreklu un brīvus bermudu šortus: “Tas ir ideāls apģērbs atpūtas brīžiem, kas vienlaikus ir nepiespiest un stilīgs. Savukārt apģērbs ar saulē pabalējušu efektu un palmu dizains atsauks atmiņā pludmales noskaņu”. Vienlaikus vīriešu modē aktuāls ir konfidenciāls stilīgums, tāpēc modes eksperts iesaka pievērs uzmanību arī elegantiem, minimālisma stilā ieturētiem rakstiem uz krekliem un šortiem. “Papildu stilīgumu puišiem piešķirs beisbola cepurītes un platmales. Šo to var sameklēt veikala NewYorker”, saka D.Ševeļovs.

Viņš arī vērš uzmanību tam, ka krāsu ziņā šovasar modē ir tumši un gaiši zilie toņi. “Protams joprojām aktuāla arī Marsala – pieklusināti tumši sarkanā, kas 2015.gadā atzīta par gada krāsu”, uzsver modes eksperts.

Metāliskie un hennas tetovējumi

Domājot par mūzikas festivāliem piemērotiem aksesuāriem, E.Štobe iesaka rotāties ar hennas vai metāliskiem tetovējumiem sudraba vai bronzas krāsā, matus sapinot daiļās bizēs. Arī L.Valuta ir pārliecināta, ka īpaši aktuāli šovasar ir metāliskie tetovējumi, kurus var izmantot ne tikai uz ķermeņa, bet arī uz sejas, lai papildinātu grimu.

Denims atkal modē

“Laiskākiem vai gluži pretēji ļoti aizņemtiem festivāla apmeklētājiem visvienkāršākā izvēle šovasar ir ietērpties viscaur denim – džinsu krekli, jakas, bikses, šorti, kopā ar jau gandrīz par stila ikonu kļuvušajiem sporta apaviem”, iesaka E.Štobe. Bet, viņasprāt, visdrosmīgākie pārējos festivāla apmeklētājus var šokēt ar šķietami nesavienojamu apģērbu izvēli, krāsām un piegriezumiem. Pārsteigt var arī ar radošām idejām aksesuāros un matu sakārtojumā!

Apģērbu no denima it īpaši meitenēm iesaka izvēlēties arī D.Ševeļovs: “Sportiskās modes mīļotājām pie sirds ies elastīgi džinsi un īsi topi topi. Bet īpaši stilīgas detaļas šovasar ir krāsaini izšuvumi uz džinsa, pērļu rokassprādzes un bārkstis”. Vienlaikus viņš aicina pievērst uzmanību šādām vasaras tendencēm: Traki asimetriskiem topiem un svārkiem, kas uzreiz piesaistīs uzmanību. Dažādu stilu, apdruku un krāsu kedas sniegs modes lādiņu. Bet meitenīgas apdrukas un īsi, kupli svārciņi saldos toņos būs neatvairāmi mīlīgi.

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?