1 C
Rīga
svētdien, novembris 29, 2020

Rūgtā dzīves pieredze: Esat uzmanīgi aizņemoties, vai pērkot preces līzingā

 

līzings

Par laimi šī dzīves pieredze mums nebija dikti rūgta, bet nolēmu par to uzrakstīt, lai pabrīdinātu pārējos. Jo ne velti ir tāds teiciens: ”Pabrīdināts, tātad – bruņojies.”

Centīšos īsi un kodolīgi apskaidrot. Šā gada janvārī tika paņemta prece līzingā, pēc kopīgās vienošanās preces maksājumu grafiks tika sastādīts uz 6 mēnešiem. Respektīvi jūlijā tika veikts pēdējais maksājums.

Atkāpe: Preci noformēja uz vienas personas vārda, bet maksājumi tika veikti no citas personas konta…

Šodien no līzinga kompānijas pienāk SMS ar aptuvenu tekstu: Jums ir kavēts maksājums par jūliju”. Loģiski, zinot, ka visi maksājumi tika veikti, līzinga ņēmējs zvana uz kompāniju noskaidrot, kas ir par lietu, tur tā arī pasaka, jūlijā netika veikts maksājums, līdz ar to ir parāds un plus vēl soda procenti.

Loģiski, ka nākamais solis – zvans līzinga maksātājam: paceļot maksājumu vēsturi internetbankā, skaidri un gaiši ir redzams, ka maksājums tika veikts.

Kad atkārtoti tiek sazvanīta līzinga kompānija un tiek nosūtīti visi maksājumu pdf faili, atbilde fascinē – jums maksājumu uzdevumā ir norādīts tikai klienta numurs, tāpēc arī maksājums ir kaut kur noklīdis.

Bet, vienu mirklīti… visi pieci iepriekšējie maksājumi bija analoģiski un arī maksājumu uzdevumā bija precīzi tā pati informācija. Tad kāpēc visus iepriekšējos mēnešus neradās jautājumi? Klientu apkalpošanas operators solījās noskaidrot šo jautājumu… Vēl bija piebilde: ja ņēmējs ir viens, bet maksātājs ir cits, tad maksājumu uzdevumā esot jāraksta viss – preces nosaukums, līguma numurs, klienta numurs un… ai nē, asinsgrupa nebija jāraksta 🙂

Tad nu es te tagad prātoju… pieņemsim kāda ome sadomā nopirkt saldētavu kurā sasaldēt bērniem un mazbērniem dārzā izaudzēto un mežā savākto. Paņem saldētavu līzingā un 24 mēnešiem. Katru mēnesi no pensijas dod mazmeitai naudiņu, lai tā samaksā no sava konta, jo redz pastā ir komisija jāmaksā, rindā jāstāv un vispār – pasta nodaļa ir dikti tālu. Tad nu lūk. Un te kādu dienu ome saņem SMS ar tekstu, ka pēdējais maksājums ir kavēts un, ka tagad ir soda procenti un nedod Dievs vēl citas sankcijas. Tantuks pa galvu, pa kaklu metas uz pastu, lai nomaksātu parādu ar visiem procentiem un komisijas maksām (tas tad, ja sirds ir stipra, bet, ja švaka?)

Es negribu apgalvot, ka tas tā ir, ka viņiem (līzinga devējiem) ir cilvēks, kurš sēž un čeko šādus gadījumus, kuros ņēmējs un maksātājs atšķiras un speciāli, es pat teiktu, ka ar šantāžas elementiem (jo nevienam jau negribās to kredītvēsturi bojāt – jo mūsu laikos tīru kredītvēsturi var pielīdzināt nevainībai) izspiež vēl vienu mistisko maksājumu, bet kaut kas īsti tīrs tur nav….

Tad nu ņemiet vērā, ja jums gadās līdzīga situācija, tad Dieva dēļ, veicot maksājumus maksājumu uzdevumā rakstiet visu, ko vien līgumā variet atrast, lai pie jums nevar piekasīties.

Sargājiet savu kredītvēsturi kā acuraugu!

P.S. Ja jums ir bijuši līdzīgi, vai citādi gadījumi – starpgadījumi – uzrakstiet par tiem komentāros. Pabrīdiniet mūs un pārējos!

 

 

2 KOMENTĀRI

TAVS KOMENTĀRS

Please enter your name here
Please enter your comment!