00

Sekss ir mūsu dzīves neatņemama daļa. Kas notiek ar cilvēku seksa laikā? Kāpēc tas liek vīriešiem gribēt vēl, bet sievietēm iemīlēties? Ar ko tas ir noderīgs?

Pētījumu rezultāti parādīja, ka smadzenēs dažas minūtes pirms orgasma (gan vīrietim, gan sievietei) „pamostas” noteikta daļa, kas atbild par baudas gūšanu no garšīgiem dzērieniem un ēdieniem. Savukārt, pēc kulminācijas aktivizējas hipotalāms. Parastā stāvoklī tas regulē noguruma, slāpju un izsalkuma sajūtas.

Seksa laikā organismā izdalās „apskāvienu hormons” – oksitocīns. Tas kalpo psiholoģiskās pašaizsardzības pazemināšanai un uzticības paaugstināšanai starp seksa partneriem. Turklāt sievietēm šī hormona izdalās vairāk. Droši vien tāpēc sievietes viegli iemīlas vīriešos, ar kuriem viņām bija fiziskas attiecības, pat tad, ja tā bija tikai īslaicīga mīlas dēka. Uz vīriešiem šis hormons iedarbojas pavisam savādāk, tas sniedz tikai apmierinājuma sajūtu. Seksa laikā vīriešiem izdalās arī dopamīns, ko sauc par baudas hormonu. Tā arī ir atbilde uzjautājumu, kāpēc vīrieši pēc seksa grib vēl, bet sievietes vienkārši iemīlas.

Tagad uzskaitīsim, ar ko sekss ir noderīgs organismam. Seksologi apgalvo, ka orgasms bloķē sāpju signālus, kas nonāk galvas smadzenēs. Šo efektu var salīdzināt ar lielas devas pretsāpju līdzekļa ieņemšanu. Priecīgā vēsts – regulārs sekss veicina galvas smadzeņu šūnu augšanu, atbildīgo par mācīšanos un atmiņu. Jo vairāk ir šo šūnu, jo biežāks ir sekss. Vēl jo vairāk – mīlas sakari padara mūs gudrākus testosterona dēļ, kas izdalās to laikā, uzlabo mūsu reakciju un koncentrē uzmanību. No asiņu pieplūduma smadzenēs paaugstinās skābekļa līmenis un to darbība uzlabojas.

Kas seksa laikā notiek sieviešu organismā? Sievietei uz lūpām ir 100 reizes vairāk nervu galu nekā pirkstgalos. Tāpēc maigi un kaislīgi skūpsti smadzenēs iedarbina mehānismus, kuri izstrādā vielu, kas uzlabo garastāvokli un noņem nervu sasprindzinājumu. Skūpsti paaugstina augstāk minēto hormonu līmeni un padara sievieti jūtīgāku pret gaidāmo notikumu. Tāpēc sekss ar mīļoto cilvēku nes viņai lielu baudu.

Seksologi saka, ka sieviešu orgasma atslēga ir atslābināšanās. Lai gūtu seksuālo apmierinājumu, sievietei ir jāizmet no galvas visas liekās domas un jācenšas pilnīgi atslābināties. Vīrietim šis psiholoģiskais aspekts nav tik ļoti svarīgs. Viņa rūpes galvenokārt ir fiziska stimulācija kontaktā ar partneri, kas beidzas ar orgasmu.

Atgriezīsimies pie seksa labām īpašībām. Daudziem tas kalpo kā labākās miega zāles, īpaši vīriešiem. Stiprais dzimums šādā veidā noņem pa dienu sakrāto stresu. Bet vājais dzimums pēc seksa var pat apraudāties, un tas ir normāli. Raudulīgums ir izskaidrojams ar hormona izdali, kas padara emocijas spilgtākas.

Sekss dod ne tikai fizisku baudu, bet arī psiholoģisku, sevišķi sievietēm. Tieši tāpēc sīkās nesaskaņas bieži vien atrisinās gultā un no savstarpējiem aizvainojumiem nepaliek ne vēsts.

 
Nav komentāru

Atstāt komentāru

Dieviete.lv,  noteikumi, ētikas kodekss, info@dieviete.lv 2020

+371 66 66 00 22  Valguma iela 31a, Rīga.

or

Log in with your credentials

Forgot your details?